Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elkövettem egy hibát, hogy...

Elkövettem egy hibát, hogy AMD Radeon RX 560-ból 2gb-osat vettem. Kíváncsi lennék arra, hogy ha crossfire-ben használnám egy másik ( ezúttal 4gb-os ) RX 560-al akkor hogy menne, és mennyire lenne észrevehető a változás?

Figyelt kérdés

És ha lehet,tudtok mondani olyan ddr3-as, inteles alaplapot, ami olcsó, és támogatja ezt?Előre is köszi! És valamiféle híd ehhez kell, és hogyan aktiválom hogy menjen, vagy automatikusan megy?


Gigabyte RX 560 2GB-osom van, dupla ventis.


2017. dec. 15. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Az RX 560-hoz amúgy is teljesen fölösleges 4GB RAM, a Crossfire meg nem fog annyit dobni, mint amennyibe kerülne. A két kártya árán inkább vegyél egy erősebbet. GTX 1060 3GB már 64 ezer FT-tól kapható, és nagyjából 110-120%-al erősebb, mint az RX560. ha meg is duplázod az RX kártyáid számát a teljesítmény max 30-50%-al lesz több. Jó esetben.
2017. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4GB VRAM*
2017. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Úgyis jövőre fejlesztek majd, addig még változhat. azért nem akartam eladni. Mellesleg, ha eladom, akkor mennyiért lehetne eladnom?
2017. dec. 15. 09:05
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem felesleges a 4 GB vram, nekem is olyan van. Kérdező, itt tedd fel a kérdésed: [link]
2017. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lennél előrébb, egyre kevésbé támogatottak a többkártyás rendszerek, és a hatásfokuk is erősen megkérdőjelezhető. Néhány játék esetén még rosszabb is lesz, mint korábban. Inkább add el a mostanit, és vegyél egy 4 GB-os példányt. Ha szerencséd van, ezt jó áron el tudod adni a bányászláz miatt, bár ha meg venni akarsz egy másikat, ott ugyanez érvényes lesz, csak te fogsz ráfizetni, szóval kb. egálban leszel.


Ó, és kedves első válaszoló. Egyáltalán nem felesleges az a +2 GB VRAM.

2017. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elsőnek: Annyira felesleges a kártyára a 2GB VRAM, hogy rendre 2GB felett használnak ki a játékok magasabb textúrabeállítások mellett. Pl. Forza Horizon 3 3,4-3,6GB VRAM-ot használt ki, 1080p magas beállításokon, ami 4x MSAA-t is engedélyez. De GTA V-vel is simán 3GB VRAM-ot kihasználtatok, 2GB mellett már nem is lehetne normal(alacsony) feletti textúraminőséget kiválasztani 1080p-ben. Fallout 4 is 2GB felett eszik, és sorolhatnám. Egyszer valaki ezt kitalálta, azóta terjed ez, miközben teljesen hamis állítás.
2017. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
csodálkozom, hogy senki sem írta még oda szegény kérdezőnek, hogy se crossfire-ben, sem sli-ben nem adódik össze a vram mennyisége, a 2 kártya együtt is csak 2 giga vrammal fog gazdálkodni
2017. dec. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Elsőnek: Annyira felesleges a kártyára a 2GB VRAM, hogy rendre 2GB felett használnak ki a játékok magasabb textúrabeállítások mellett. Pl. Forza Horizon 3 3,4-3,6GB VRAM-ot használt ki, 1080p magas beállításokon, ami 4x MSAA-t is engedélyez. De GTA V-vel is simán 3GB VRAM-ot kihasználtatok, 2GB mellett már nem is lehetne normal(alacsony) feletti textúraminőséget kiválasztani 1080p-ben. Fallout 4 is 2GB felett eszik, és sorolhatnám. Egyszer valaki ezt kitalálta, azóta terjed ez, miközben teljesen hamis állítás."


Nem nem nem nem, nem erről van szó. ENNEK az ADOTT kártyának felesleges a 4GB VRAM, nem úgy ÁLTALÁBAN. Miért is? Azért mert ez a kártya egyszerűen nem olyan erős, hogy érdemben befolyásolná a teljesítményét a +2GB VRAM. Azoknál a játékoknál ahova kell a 4GB VRAM, egyszerűen nem fog tudni kipréselni magából akkora erőt, hogy normálisan futtassa és ténylegesen használni is tudja a memóriáját.


A másik dolog, hogy attól függetlenül, hogy egy adott játék néhányszor, vagy bizonyos felbontáson, és grafikai beállítások mellett 3+ VRAM-mot megeszik, még nem jelenti, hogy mindig szüksége van annyira és kevesebb nem elég a futtatásához. Például én anno GTA V-el simán játszottam medium/high grafikán 1280*1024-es felbontáson egy 1GB-os kártyával. Tény, volt hogy kevésnek bizonyult a memória, d a átlagban elég szépen futott és nem éreztem, hogy bármi probléma lenne.


Összegezve JELENLEG az alsó / középkategória alsóbb szegmenseibe tartozó videokártyákra teljesen értelmetlen még 4GB VRAM. GTX 1050 Ti-től felfelé viszont már ajánlott, de mivel a GTX 1060 gyengébb verziója is "csak" 3GB-al van felszerelve, ami egy rendkívül jó teljesítményű kártya, így még ide sem feltétlen szükséges.

2017. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!