Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kevés fps, gpu, CPU kihasznált...

Fl4mp kérdése:

Kevés fps, gpu, CPU kihasználtság . Mi lehet a probléma? (Gtx1080, i7 3960x)

Figyelt kérdés
Már több napja próbálok rájönni hogy miért van az, hogy több játéknál (pl:bf1, GTA v) a gpu usage ugrál össze vissza 50 és 99 % között ,míg a processzor usage úgy 30-50 között mozog. BIOSt frissítettem, ramok duál chanelbe vannak , a windowsba és az Nvidia control panelba teljesítmény centrikusra van állítva.A gép hűtése rendben van. Paraméterek : Asus rampage IV formula, 2* 8gb Kingston hiperx , i7 3960x, msi gaming x 1080.

2017. dec. 15. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A gpu azért ugrál mert adott pillanatban kevesebb erőforrás kell a megjelenítéshez. Nem zabálja valami az erőforrást a háttérben?
2017. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
tápod elég erős? ha összeadod az áramfogyasztást, nem üti a határt?
2017. dec. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
#2 Ha nem tudnak elég teljesítményt leadni a táp, akkor jelentkezne a lefagyás vagy újraindulás. Ilyen tünetet nem tud produkálni.
2017. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a tápom egy 550wos antec táp ,lehet akkor az a gyenge láncszem? Én még az alaplapra gondoltam ,hogy valami nem oké rajta, de annyi mindent be lehet rajta állítani ,hogy gőzöm nincs mit érdemes rajta megnézni a biosban. Egyikőtök esetleg ért ehez a alaplaphoz?
2017. dec. 15. 14:09
 5/18 anonim ***** válasza:

# 3


Nem feltétlenül kell fagyogatnia és újraindulnia.


Sokszor egy két eszköz megáll/ USB-ket eldobálja, merevlemezek felpörögnek, leállnak/, utána throttlingol egy picit, elég változatos hibákat tud produkálni, anélkül, hogy letérdelne az egész.


Itt szerintem is feszültség dolog lesz, PCI-E, PCI-E kiegészítő betáp, valamelyik... Bár látatlanba sokat nem lehet erre mondani.

2017. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom hasznos -e ez a hozzáfűzni valóm , de hátha . 3dmark teszt közben a gpu tartja a 97-99%os ,kivéve a fizikai benchmark közben . (Firestrike teszt 1080p)
2017. dec. 15. 14:23
 7/18 anonim ***** válasza:

Infónak jó.


Ezzel nézd már meg, hogy van e anomália:


[link]

2017. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

[link]


a képen nem látszik ,a GPU power ugrál össze vissza 60-100ig teljesen random.


[link]

2017. dec. 15. 14:48
 9/18 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a benchmark vége

2017. dec. 15. 14:59
 10/18 anonim ***** válasza:
Az baj, ha ugrál. Folyamatosan közel 100%-on kellene lennie a Furmark alatt. Ez megerősíti azt, hogy ez a kártya nem kap elég áramot, és valószínűleg nem az alaplaptól, hanem a kiegészítő tápcsatiról... Ezt érdemes volna körbejárni, lehetőség szerint másikkal kipróbálni, vagy a VGA-t máshol, mert ezt kimérni a tápból, hogy mit hogyan, hova ad le, az elég macerás.
2017. dec. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!