Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPS monitortól miért fáj a...

IPS monitortól miért fáj a szemem?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja vettem egy LG 29um58 tipusú monitort.Tudni kell,hogy előtte soha nem volt még ilyen monitorom.Tetszik a képe meg minden,összességében elégedett vagyok vele.Viszont!Fáj tőle a szemem.Csak az egyik,tompán fáj.Az első 2 nap szinte percekig csak káprázott a szemem,ha felálltam a gép mellöl.Úgy voltam vele,majd megszokom,az új monitor cseréje általában ezzel jár.Sokadik monitoromat nyűvöm már,mindig kell 1 kis idő mire megszokja az ember.De szerintem ez valahogy nem tetszik a szememnek.Próbálgattam a különböző beállításokat is van olvasó mód,game,stb.de valahogy nem okés a dolog.Másnak is van ilyen gondja IPS monitorral?

2017. dec. 18. 18:27
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Egy dologra mérget vennék, nem az IPS technológia miatt fáj a szemed. Szemkímélés szempontjából tök mindegy hogy TN, VA vagy IPS.

Villózó háttér világítást viszont sokaknak nem csipázza a szeme, és azt sehol nem olvasom a specifikációknál hogy "flicker free" lenne a moncsi.

2017. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá,hogy 70hz-en kellene használni(elméletileg tudja).Most 60 hz-en használom,mert a videokártyám nem tudja kezelni 2560x1280-on.Most van folyamatban 1 erősebb kártya,akkor megpróbálom a 70hz-et.
2017. dec. 18. 19:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy adjam el,és vegyek flicker free moncsit?
2017. dec. 18. 19:51
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Ennek a natív felbontása nem véletlenül 2560x1080?

Azon ajánlott használni.


Ezt így nem merem kijelenteni 100% -ig, hogy a flicker free megoldja a gondot. Ahhoz használni kéne pár napig azt, hogy rájöjj, hogy neked ez jót tett.

Lehet akár égéségügyi gond, sima szemszárazság is.

2017. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van,elírtam 2560x1080.De kérlek nyugtass meg,hogy jól láttam a külföldi fórumokon,hogy bírja a 70hz-et.
2017. dec. 18. 21:57
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
Az LG szerint 75 Hz -ig tudja: [link]
2017. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!
2017. dec. 19. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:

PRO TIP fps növelésre:



Vedd le a grafikát MINIMUMRA!

2017. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!