Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fotószerkesztés laptoppal -...

Fotószerkesztés laptoppal - milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Photoshophoz, egyéb fotós utómunkákhoz szeretnék laptopot venni. Jelenleg egy HP 6910p Core2Duo, 3 GB RAM + SSD konfiggal dolgoznék, de csak szenvedek vele. A kijelzője se a legjobb.

Olyan gépet szeretnék, melynek a kijelzője is használható (méretben, felbontásban), illetve a hardver is 3-4 évig használható lesz.

i5-ös processzor, 8 GB Ram, valamekkora SSD, 15" körüli HD kijelző (LED?), kb. ilyenre gondoltam.

Viszont az i5-ös procikhoz nem értek. Vannak ezek a németből behozott 70-80 ezres gépek, azokba azért már pakolnak 8 GB ramot és egy szolídabb SSD-t. Olvastam, hogy 2. gen. i5-ös - ez mennyire korszerű? Meg szabad még venni ennyiért?

Windows 7 menne rá, Photoshop és egyéb képszerkesztő programok.

Ti milyen gépet vennétek erre a célra? Esetleg ha van konkrét javaslat jófogásról, szívesen venném. Persze csak ha ráértek segíteni. :)

Ezer köszönet!


2017. dec. 19. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:

jelenleg 8. generációnál járunk intelnél, 3-5 generációnként érdemes váltani.

[link]

2017. dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ps alá 16Gb az ajánlott, igazából nekem még 32 se elég néha. Cpu-ból figyeld az egszálas teljesítményt is, mert sok process továbbra is egy szálon fut PS-ban. Az ssd jó ötlet, de legalább 250Gb-s nézz és jó lenne mellé tartalákba egy hdd is, tehát olyan gépet nézz, amibe mindkettő belefér.

Ezek után jönne a feketeleves, mert fotós munkához legalább olyan monitor kéne, ami tudja az AdobeRGB színteret, olyat meg esélytelen ennyiért, tán még a duplájáért se, szóval külső monitorral érdemes számolni de még az is vagy egy 100as.

2017. dec. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!