Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » GTX 1050 Ti 4G Gaming vs GTX...

GTX 1050 Ti 4G Gaming vs GTX 1060 3G. Utóbbi mennyivel tud többet? Mennyire éri meg?

Figyelt kérdés

Összehasonlító oldalakat nézegettem már, de inkább a tapasztalat érdekelne.

Inkább olcsóbban az 1050Ti-t venni, vagy +15-20 ezer forintért már jobban megérné a (saját családjában egy gyengébb!) 1060, mondjuk egy 3G-s változat? Ugye van 6G-s gaming verzió is, ami a nevéből ítélve is játékspecifikusabb, de arra most nincsen sajnos keretem.

Valamint a gyártó (nVidia, AMD, MSI) között van számottevő különbség?

Nem vagyok a hardveriparban annyira otthon, ezért is kérdezem.

Intel i5-7700 procival, elsőkörben 8GB RAM-mal menne (később ez 16 lenne).


Részletesebb válaszoknak, sok tényezőnek és indoknak nagyon örülnék, de természetesen minden hasznos válaszért jár a zöld kéz, ha ez számít valamit :)!

Köszönöm!



2017. dec. 20. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem mintha számítana, de i5 7700 nincs.

A gtx 1060 3gb érezhetően erősebb, ha van rá lehetőség akkor az legyen, de a legjobb egy 6gb lenne (vagy rx580 8gb).

Gyártóknál is képzavar van, az nvidia és az amd csak a chipet gyártja, ez mindegyik gyártónál ugyanaz, utána az msi, asus, gigabyte csak a hűtésbeb tér el, számottevő különbség nincs köztük.

A gaming nem játékspecifikusabb, csak menőbben néz ki és jobban hangzik, de a legtöbbször csak minimálisan emelt órajelet jelent amit bárki meg tud csinálni otthon is, cserébe drágább is.

2017. dec. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, a képzavar miatt írtam, hogy nem értek ezekhez az ipari dolgokhoz. A proci 7600, csak elgépeltem.

Akkor jobban megéri egy bármilyen 1060 3G-s, mint egy 1050 Ti 4g?

2017. dec. 20. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Itt van par játék teszt:

[link]

2017. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80 ezerért 1060 6gb a legjobb vétel
2017. dec. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És annyiért hol kapsz? :D
2017. dec. 21. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy hete pcxen asus volt 81ezer. Ki lehet fogni csak figyelgetni kell.
2017. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!