Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7-8700k Windows 7-tel?

I7-8700k Windows 7-tel?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint ez a proci már nem támogatja a Win7-et (ha jól tudom illesztőprogramok hiánya miatt). Az a harci helyzet, hogy nekem a munkámhoz viszonylag gyakran elég nagy teljesítményigényű szimulációs programokat kell futtatnom (amik egy része még XP-re lett fejlesztve), így minél erősebb processzorra van szükségem, viszont sajnos van jó pár ami már nem fut el Win10-en. Win7-en még igen, 10-en már nem tudom miért de nem. Van rá valami megoldás, hogy egy 8700k-val is tudjak Win7-et használni? Ha máshogy nem is, akkor virtuális géppel esetleg? Úgy vajon támogatja? És ki tudja teljes mértékben használni a processzort?

2017. dec. 22. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól támogatja, és semmi probléma nem lesz vele.

Nem illesztőprogram hiány miatt hanem mert az MS-nek az az érdeke hogy a legújabb oprendszerét használt.

Szóval csak a Windows Update nem fog működni, pár biztonsági még leszed majd szól hogy nem támogatott a CPU de erre is van megoldás csak keress rá.

Amúgy én Ryzen-nel voltam így, a Win 10 nem tudod meggyőzni, a 7 már egy jó ideje tökéletesen teszi a dolgát.(sebességben jóval gyorsabb a 7 viszont stabilabb működésű és nincs annyira megfogva a kezed)

2017. dec. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm a választ.
2017. dec. 22. 11:52
 3/4 Gábor_79 ***** válasza:
100%
Szimpla 8700-zal használom. Egyelőre nem tiszta telepítés volt, hanem alaplapcsere után elindult a windows 7-es. Később mindenhez találtam drivert. Időközben találtam az alaplap gyártóm oldalán egy úgynevezett windows image tool-t, ami a telepítőbe integrálja a hiányzó drivereket. Mint MVME és USB 3-as meghajtó, stb. Szóval a tiszta telepítést is választhatod, ha olyan alaplapot veszel, aminek a gyártója is támogatja. Bár igencsak elterjedt dolog, de nem árt előre megtudakolni. A processzor a névleges maximális teljesítményen üzemel. Az utasításkészleteket még nem hasonlítottam össze, hogy le van e tiltva, de nem hiszem.
2017. dec. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de csak idő kérdése, hogy megérkezzen az a frissítés, ami kilövi a további frissítési lehetőséget. Az MS fokozatosan próbálja kiszorítani a W10 alatti MS-oprendszereket, a két nagy procigyártó meg simán partner ebben.


A virtuális gép is kérdés, hisz akkor nem tudsz majd frissíteni. Vagy azt teheted még, hogy időnként új lemezképeket szedsz le, amikbe már integrálva lesznek az új frissítések.

2017. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!