Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 memória foglalatú alaplap...

4 memória foglalatú alaplap esetén a párban lévő első két foglalatba van 2x4 gb ram (dual channel miatt), hogyan érhetem el, hogy a másik kettő foglalatnál is működjön a dual channel? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Kérlek ezekre is válaszoljatok! (Pontokba szedve is lehet és hozzáértők válaszoljanak, ha lehet!)

1. A dual channel külön külön érvényes mind a ((párokban lévő)) 2-2 foglalatra ?


2.Ha a másik két üres foglalatba kitben veszek 2x8gb ramot működni fog a dual channel? (Ugye amit kiírtam a legelején is, az első két foglalatba van 2x4 gb ) Működhet ilyen formában a dual channel? (akár külön külön 2-2)


3. Ha mind a 4 memória foglalatot ki akarom használni (dual channel meglegyen) akkor, muszály azonos legyen a márka ?? Ugy értem ezt, hogy párban lévő első kettőbe mondjuk van G.Skill a másik kettő foglalatba mondjuk Kingston.



2017. dec. 24. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Igen, érvényes (a párok értelemszerűen az 1-3 és 2-4 foglalatokat jelentik. Páronként különböző, de páron belül azonos színűek a foglalatok)

2. Igen, működni fog a DC.

3. Nem a márka számít, hanem az azonos órajel és az azonos késleltetés(CLx)

Régebbi lapoknál a RAM típusa és a tárolókapacitása is számított még, ezért az alaplap memória támogatási listáját is figyelni kellett. (most sem felesleges, biztos ami biztos))

2017. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amúgy te értesz hozzá? :) Ja és még valami még egyszer 4 db foglalat esetén ha van 2x4gb ram dualban, akkor a másik két foglalatba is ugyanolyan órajelű, késleltetésű,(tárolókapacitású) ram kell legyen? hogy működjön a dual channel? Vagy nem? Vagy mi?

Tervezem bővíteni majd, most először lesz 2x4 gb ramom gtx 1060 6gb videókártya mellett, és azért kérdezem. (tehát később még1x tervezek bele tenni 2x4gb-ot de nembiztos hogy ugyanazt a márkájút meg tudom majd rendelni, még mindig nem teljesen értem ezt a dual channelt. PLS Help)

2017. dec. 25. 19:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért írtam le még1x, hogy olyat is írjak amit még nem kérdeztem így, hátha jobban megértem ( kicsit más szemszögből is a kérdést). A válaszokat előre is köszönöm.
2017. dec. 25. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Röviden nézed a CL és a mhz-t kivéve ha tunning alaplapod van

Mert ha az MHz nem egyezik akkor az egyik gyengébb lesz amelyik gyárilag erősebb

2017. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A lényeg inkább a kommentelőm előtti kérdésre válaszoljatok. Az rövidebb és sokkal egyértelműbb.
2017. dec. 27. 18:17
 6/6 T/Z ***** válasza:

Jót írt az első, gondolom ért hozzá.


És igen, működhet az is, h 2×4GB + 2×8GB, még akkor is, ha különböző gyártótól van.

MHz egyezzen meg, és az időzítés.

De az is elképzelhető, h ha nem egyezik a MHz, és az időzítés, akkor is menni fog, ilyenkor visszaveszi a magasabb órajelű modulok értékeit az alacsonyabb modulok értékeihez.


De sajnos manapság előfordul, h kizárólag azokkal a modulokkal megy a konfig, amiket az alaplap memóriatámogatási listájában felsoroltak.

2017. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!