Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyivel "rosszabb" így a RAM?

Mennyivel "rosszabb" így a RAM?

Figyelt kérdés

Van jelenleg 2 darab 4GB Corsair 3200MHz modulom, melyek dual channelben futnak, ezek mellé szeretnék még bővíteni +8GB-ot.

Mennyivel rosszabb a 4x4GB, mint a 2x8GB?

Nyilván jobb volna a 2x8GB, csak így felesleges pénzkidobás volna számomra, mert akkor elkellene adnom a jelenlegi moduljaimat.


2017. dec. 28. 12:44
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a moduljaim 2400MHz-n futnak, mert nem tuning lapom van.
2017. dec. 28. 12:45
 2/20 anonim ***** válasza:
Nincs komoly jelentősége, hétköznapi felhasználásnál nincs igazán haszna a Dual/Quad channelnek. Szerintem a legjobban akkor játsz, ha a 2x4GB mellé veszel még egy 8GB-ost, és jónapot. És akkor később még további 8-al bővíthetsz, ha úgy alakul.
2017. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nincs olyan nagy teljesítménybeli különbség a single-dual között?

Mivel gondolom ha a 2x4GB modulok mellé berakok egy 1x8GB-os modult, akkor már single-ben fog futni.

2017. dec. 28. 13:12
 4/20 anonim ***** válasza:
A csudákat, a 2x4GB dualban fut, a 8GB-os meg single-ben. Ennyi.
2017. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Van különbség mai játékokban:

https://www.youtube.com/watch?v=PsabLhyb1RI

2017. dec. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Jó a videó, köszi.


Azt valaki nekem is elmagyarázhatná, hogy van két slot ami 128 biten megy, 2x4 GB-al. Ha raksz mellé egy 8 gb-os RAM-ot, akkor az 64 bit, ezt értem. De a 2x4 GB az marad 128-on, nem?


Vagy hogy van ez? Az is 64 bit lesz?

2017. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem 4x4 kiszerelésem van, és semmilyen gondom nincs belőle. Ez is azért, mert első setupban 2x4 gb volt. Aztán vettem hozzá ugyanolyan típusú ramokat. Én valahogy óczkodok az ilyen vegyes megoldásoktól, hogy 2y4 mellé 1x8 és hasonlók.
2017. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 T/Z ***** válasza:

Komolyan nem értem minek bonyolítjátok túl.


Vegyél még hozzá 2×4gigát, akkor megmarad a dual channeled is.


Nincs sok jelentősége ugyan, de ha lehet, törekedjünk a dual channelre.


Ha a mostani 2×4giga mellé még egy 8-ast vennél azzal a megfontolással, h majd később még egy 8-ast veszel mellé, az kicsit felesleges elképzelés --> egyelőre még a 8giga is elég szinte mindenre, 16 meg bőven az. Mire még egy 8-ast mellé kéne tenni, addigra DDR5-nél fogunk járni.


Jelenleg a 16giga ram nem elvárás, csak azért kezdett el terjedni, mert a 8gigás DDR4-es modulok olcsóbbak voltak, mint a 2×4-es kiépítés, de mivel törekedünk a dual channelre, ezért mindjárt 2×8gigát szoktak venni.

Sajnos azonban a DDR4 árai "picikét" megszaladtak, gyakorlatilag megduplázódtak az elmúlt időszakban; jelenleg értelmetlen árban van.

Legalábbis eszembe nem jutna ~25ezret fizetni 8giga ramért.. Márpedig ennyibe kerül jelenleg 8giga DDR4 ram. :/


Persze ha van pénz lóvéra, akkor csak tessék nyugodtan vásárolgatni DDR4-es ramokat.. :D



A feladatkezelőben azért nyugodtan ellenőrizd közben, h mennyit használ el a géped a jelenlegi 8 gigából. Ja, h még ezt sem lépi túl? Az nem számít, 16giga alatt nincs "GAMER" gép...

2017. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#5 Az, hogy néha egy-egy másodpercre van plusz 5-6 FPS dual channelnél, én nem nevezném releváns különbségnek. határozottan nem olyannak, ami maitt megéri drágábban/kevésbé hatékonyan bővíteni.


#8 Azért pár dolgot tisztázzunk.

"Mire még egy 8-ast mellé kéne tenni, addigra DDR5-nél fogunk járni."

Az lehet, de az még nem jelenti, hogy ő is a gépcserénél fog tartani. Ha 2400Mhz-en pörögnek a RAM-jai, és bevallása szerint nem OC lapot használ, akkor sanszos, hogy 7th gen processzort használ. Vagyis a gép vadiúj. Nem valószínű, hogy néhány éven belül lecserélné a teljes konfigot, márpedig DDR5-re váltás alighanem ezt fogja jelenteni. Ki mered jelenteni legalább 5 évre előre, hogy 16GB RAM-nál többre nem lesz szüksége? A legtöbben nem 1-2 évente cserélnek gépet.


A Dual Channel pedig elhanyagolható bónuszt jelent, ezért eldobni a lehetőséget a későbbi RAM bővítésre hatalmas butaság szerintem. Arról nem is ebszélve, hogy a dual channel nem úgy működik, hogy ha most berak egy 8 gigásat a 2x4 mellé, akkor hú-ha, máris nincs Dual Channel. a 2x4 fut dualban, az 1x8 meg nem. Ennyi.


Oh, és lábjegyzet: A RAM ahsználat mértéke függ a rendelkezésre álló RAM-tól. Elég ritkán fogod azt látni, hogy maxon pörög a RAM játék közben, de ha bepattintasz mellé egy plusz modult, a RAM használat is megnő. A legtöbb játék nem próbálja az utolsó csepp RAM-ot is kisajtolni, teháát simán benne van a pakliban, hogy többet is tudna használni, mint amenynit ténylegesen használ, még ha nem is pörgeti 100%-on azt.

(Lábjegyzet, nekem 16GB RAM-al kevésbé vaskos játékok mellett is fel tud szökni 50-60%-ra a használat)

2017. dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

150FPS helyett 170, stb... Nagyon "elhanyagolható".

https://www.youtube.com/watch?v=58PboimKOwA


Egyre több játék nyúl egyre többet a RAM-hoz. Régen az órajel sem számított, most egy 3GHz-es modul is sokkal több FPS-t hoz mint egy 2133-as.

2017. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!