Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akik erősebb Intelről váltotta...

Akik erősebb Intelről váltottak Ryzenre. Megbántátok?

Figyelt kérdés

Most egy i7 2600k-t használok, de néha már jobban pörög mint a videokártya. Előtte egy FX-em volt de mikor betettem mellég egy 1060-at már éreztem, hogy kezd nagyon kevés lenni. Most adnék még egy esélyt az AMD-nek.


Konkrétan egy Ryzen 5 1600X-et néztem. Biztos, hogy lenne érezhető teljesítménynövekedés, főleg ha a VGA-t is lecserélem, de e mellé már nem hiszem, hogy kéne majd erősebb kártya.


2017. dec. 30. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézz szét még ezen a csatornán, találsz több játéktesztet is amiben a tuningolt 1600X és 2600K van összehasonlítva.


https://www.youtube.com/watch?v=LVU5q7-Pmyo


Én nagyon úgy érzem, hogy ha csak a játékosteljesítmény nézzük, felesleges a 2600K-t cserélni.

2017. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
BTW, én GTX 970-t használtam, mellette pedig egy 4.2GHz-re húzott i7 930 volt, de abszolút kiegyensúlyozott párosnak bizonyult. Jól meghúzott 2600K egy 1060-t bőségesen kiszolgál, ezeket a procikot úgyis kár alapórajelen pörgetni. :)
2017. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Én egyáltalán nem bántam meg a dolgot. i7 6700K-m volt, egy Z170-es lappal, majd ebből lett egy Ryzen 1800X, és egy X370-es alaplap. Egyszerűen elegem lett abból, hogy közel 200e Ft-ért még nekem kell kicserélnem azt a trágyát, amit a processzor és a fémsapka közé hánynak, ezzel bukva a garanciát, a processzort, mint hímes tojást kell az alaplapba illeszteni, hála az LGA-nak... Aztán meg ha váltanék 8700K-ra, mert kifejezetten jól jönne az a +2 fizikai mag, azt bizony már csak alaplappal együtt lehet, mert épp olyan kedvük volt a mérnököknek. De ha alaplapot is vennék, nemsoká itt a Z390, így a Z370 már megint fejlesztési zsákutca lenne az eddigiek alapján. Na meg ott a Management Engine botrány is.


A Ryzen sem hibátlan, a memóriákkal volt gondom (nem Ryzen kompatibilisek, de ilyen árak mellett én nem váltok), és kényesebb is a feszültségekre, de ezekkel egyszer kellett 1 órát foglalkoznom, azóta gond nélkül megy. És ha akarok, lesz lehetőségem később újabb processzort is venni, lapcsere nélkül, amit nem kell kupaktalanítani, meg nem kell imádkoznom a csere alatt, hogy nehogy sérüljön egy láb.


Játékok alatt nem vettem észre eltérést, ugyanúgy fut minden, viszont ha épp virtuális gépet, szervert, vagy egyéb, sokszálas feladatot bízok rá, az érezhetően jobb.

2017. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én abszolút nem bántam meg, sőt örülök is hogy váltottam ryzen 7 - re. Az intel LGA tokozása éppen olyan hányadék mint ahogy előttem írta, sőt az X-dik csere után már nem is lehet kontakthiba nélkül beszerelni a lapba. A hűtőt is egy borzalom volt felkenni rá pasztával. Teljesítményben pedig éppen úgy ott van, többszálon pedig jobb. Ami negatívum az a ryzen gyenge beintegrált memóriavezérlője. De ez is megoldódott. Csak egy picit azt bánom hogy nem vártam a következő ryzen megjelenéséig jövöre ami sokkal jobban optimalizált és gondolom stabilabb a magas órajelű memóriákkal is.
2017. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!