Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a konfigról?

Figyelt kérdés

proci Intel Core I3-4330 (használt)

videókártya Nvidia GTX 660 2GB DDR5 (használt)

ram Corsair 4GB DDR3 1600Mhz (új) (később bővítem 8GB-ra)

alaplap Gigabyte GA-B85M-D3V-A (új)

táp Chieftec 550W (új)



2017. dec. 31. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy egybe konfig, vagy külön-külön veszed a hardvereket? Táp pontosan milyen széria?

Amúgy nem rossz, kompromisszumokkal el lehet vele játszogatni még friss címekkel is.

2017. dec. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Külön külön, ez természetes :D

Chieftec 550W GPS-550A8

2017. dec. 31. 01:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nem full grafikára tervezek vele minden játékot
2017. dec. 31. 01:03
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Chieftec Smart felejtős, inkább Masterwatt Lite.

A többi ok-

2017. dec. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 T/Z ***** válasza:

Alaplapnak inkább Asrock B85M-PRO4. Ez volt akkoriban a Haswell alá való egyik legnépszerűbb lap.

(Annak legalább normális tápellátó áramköre van, nem mint ennek a Gigának..)


Lecnél még lehet kapni, ~18ezer.

[link]

Vagy Hardveraprón is fel-felbukkan néha egy-egy.

Tessék, épp van is kint:

[link]


Leírhattad volna, h mit mennyiért fogsz megvenni.


Most komolyan 9ezerért veszel 4 giga új ramot?

Hardveraprón ennyiért majdnem kapsz már 8gigát is DDR3-ból.


VGA-t leírtam a videokártyás kérdésednél (gondolom azt a kérdést is te raktad ki).

Ajánlanék inkább egy 750 Ti-t 20ezer környékén, de hát nyilván ez valamivel erősebb annál.


Tápot is ha használtat veszel, kevesebbe kerül.

Meg ennek elég egy 400-as is.

i3-4330 55Watt

VGA: GTX660 140Watt (750 Ti 75Watt)

ram: modulonként 3Watt

alaplap: 25Watt

hdd: 3-5Watt

5-6ezerért vannak FSP Hexa 400, Chieftec GPS-450AA, vagy majd a táp fetisiszták ajánlanak másikat.

2017. dec. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

proci 20

videókártya 20

ram 10

alaplap 17

táp 12


alaplapot nem veszek használtan.

tápot sem veszek használtan.

átvevőpont esélytelen.


Nem tudom milyen videókártyásról beszélsz.. (rosszul gondolod, hogy én írtam.:) )


Ennyi erővel mindent megvehetnék használtan, illetve vehetnék egy már összerakott gépet.. De vehetnék egy 5ezer forintos laptopot is, ugye az olcsóbb..

2017. dec. 31. 10:50
 7/7 T/Z ***** válasza:

Angyalktündérbogárvirágszálam.


Az általam ajánlott gépnek jobb az ár/érték aránya, mint amit Te válogattál össze. Erre irányult az eredeti kérdésed, h mi a véleményünk az általad összerakott konfigról.

Az 5ezer Ft-os laptopot nem ajánlanám csak azért mert olcsóbb., mivel annak az ár/érték aránya nem lehet valami jó..


Aztán. Lec nem használt alkatrészeket árul, hanem vadonatújakat.

Ha nem tudod ki az a Lec, akkor esetleg frissítsd az erre vonatkozó tudásodat. Nyilván jó okkal ajánlott a gépösszerakó topicokban.

Ő egy hardver-kereskedő, aki a bolti árak alatt szokott termékeket eladni, mielőtt bemegyünk az Iponba, Aquába, érdemes Lecnél is lecsekkolni mi mennyibe kerül.



Tőlem nyugodtan megveheted azt a sz×r lapot amit kinéztél, aztán ha majd a későbbiek folyamán esetleg vennél a lapba egy i5-öst, esetleg i7-est, és throttlingolni fog a processzor, akkor előre szólok, h nem kell megkérdezned itt, h mi baja a gépednek, miért nem lett gyorsabb az i7-essel, mert csupán az lesz a baja, h az általad kinézett lapnak 3 fázisú a tápellátó áramköre, nem 4, ami a minimum lenne egy nem irodai gépben..

De nem kell hallgatnod arra, aki ért is valamit hozzá, vedd csak meg azt a lapot amit kinéztél már amúgy is..



Ja, h a ram nem 9, hanem 10ezer...

Congratulations. -_-

Ne azavarjon, h a Harvderaprón 10-12ért 8gigát kapsz, te vegyél csak 4-et ugyanennyiért.. Ja tudom, ramot sem veszel használtat.

Végülis a használt ram aztán m×rha nagy rizikót tud jelenteni, ellentétben egy régifajta, nagyfogyasztású, forrófejű videokártyával, ami már régen elmúlt 3 éves, bármikor megadhatják magukat a tervezett élettartamuk végét jócskán elért alkatrészei.


Kár, h nem Te kérdezted a GTX660-at abban a kérdésben, ott hosszabban kifejtettem, mi a baj a régebbi csúcskártyákkal, hiába jutányos az áruk.

Bár 20ezer az mondjuk rendben van, azt hittem többért adják.

Ezért kérdeztem egyébként mi mennyibe fog kerülni.


Szóval a régebbi architektúrához tartozó videokártyákkal az a baj, h akkoriban még nem 75 ,meg 120Wattot fogyasztott egy VGA, hanem ezeknek az értékeknek a dupláját (200-250Wattokat). Namost a kártyák alkatrészei a garancia idő lejártáig többnyire szépen elviselik ezt a hatalmas hőteljesítményt, amit ez a fogyasztás jelent. Persze van hűtés a kártyákon, nem is erről van szó, de a nyáknak, illetve a rászerelt alkatészeknek attól még el kell viselniük ezt a teljesítményt. És bizony 3 év után már elérik a tervezett élettartamuk végét. Persze attól is függ, az előző tulaj mennyit játszott a kártyával, de attól még kijelenthető, h igenis számolni kell vele, h egy régebbi, nagy fogyasztású kártya bármikor elhalálozhat már, és akkor az ára kidobott pénz volt.

Ezzel szemben egy kisebb csíkszélességgel készült újgenerációs kártya (750/750Ti, GTX960, 1050...stb) alig fogyaszt, alig termel hőt, az alkatrészeinek sokkal kevesebb hőingadozást kell elviselniük, ezek a kártyák 3 év után sem fogják olyan könnyen megadni magukat.

De jelen esetben inkább a HD7970, R9 280/280X, 380/380X-re gondoltam, vagy a régebbi GTX csúcsmodellekre, amiket még manapság is 30-35ezrekért szeretnének eladni, ami egy 1050Ti-hez képest valóban kevesebb, de ismerve a kártyák TDP-jét és életkorát, én inkább nem ajánlanám megvételre a fentiekben összefoglaltak miatt.

A 20ezres GTX660 az nem annyira rizikós, még ha baja is lenne, nem olyan sok pénz, mintha 30-40-ért venne az ember valami régebbi kártyát.



Az alaplapot, ill. a tápot azért ajánlottam a használtat, mert feleannyi mint amit kinéztél, és a maradékból lenne pénz 8giga ramra.

(Mondjuk akkor még nem tudtam, h a használt ram az az ördögtől van..)

Mert így hiába raktad össze a gépet egész jól, az alkatrészek számítási kapacitása pont passzol egymáshoz, de a ram az kevés lesz, vissza fogja fogni a teljesítményt, az lesz a szűk keresztmetszet. Ráadásul nem csak egy picit fogja vissza a gépet, hanem nagyon. Édeskevés ehhez a 4giga ram, ezért ajánlgattam a 8gigát feltétlenül.


Gondolom azt azért tudod, h manapság a játékok egy része már nem úgy van, h elindul minden gépen, aztán maximum kicsit akadozik, hanem konkrétan el sem indul, ha nincs pl. annyi ram a gépben, ami a minimum gépigényben meg van határozva.


Asszem mindent leírtam, kicsit hosszú lett.

2018. jan. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!