Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen RAM-ot vegyek (bocs,...

Alighanem19 kérdése:

Milyen RAM-ot vegyek (bocs, csajos kérdés)?

Figyelt kérdés

Tudom, millió ilyen kérdés van, de nem szeretnék feleslegesen pénzt kidobni, ezért inkább kérdezek. Tavaly nagyon büszke voltam magamra, hogy (ha a Youtube videókat nem számítjuk) férfiember segítsége nélkül, egyedül raktam össze a PC-met. Minden oké, de sajna egyre több esetben bizonyul kevésnek a 8GB-os, 1064 MHz-s RAM (ingyen kaptam, annyiért jó "vétel" volt). Hónapok óta várok rá, hogy olcsóbbak legyenek, de a legjobb szakértők szerint sem várható áresés mostanában. Megkaptam az év végi prémiumomat, oké, ha 60-70 ezer, akkor annyi, de legyen jó. Mégis milyet vegyek?


Alaplapom: MSI B250 GAMING M3, ez a leírása szerint 2400/ 2133 MHz DDR4-es RAM-ot tud kezelni. Ahogy olvasom, mindenhol inkább 2db 8GB-os modult javasolnak, mint 1db 16-ost, ez tehát el van döntve. Ha jól értelmezem, akkor ezek szerint bármilyen, egyforma típusú, 2X8GB-os DDR4 készletet vehetek, ami 2133 és 2400 MHz között van? Ha mondjuk 3000 MHz-est veszek, azt nem is fogja felismerni, ill. kihasználni?


Fizikai méretre mindegyik egyforma, vagy vannak különböző hosszúságúak, más foglalatúak, stb?


Mik a jó márkák? A Kingstonról vagy a Corsair-ről még én is hallottam, de az ilyen G.Skill, Patriot, Geil, Crucial gyártók teljesen ismeretlenek számomra.


Némelyik modellen vastag, színes-dizájnos borítást látok, ennek van funkciója, vagy csak a csicsa?


Bocs, ha hülyeségeket vagy evidenciákat kérdeztem, de nekem még új ez a téma (de nagyon élvezem). Előre is kösz a segítséget!



#RAM #msi #alaplap #DDR4 #bocsinőbőlvagyok
2017. dec. 31. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem is láttam 1064MHz-es ramot. :D Gondolom 2133Mhz-es az egyébként. (ugye a sebesség felén mennek)


Egyébként: 1X16 vagy 2X8 igazából dedikált VGA-nal hót mindegy. (esetleg különböző programok lehet profitálnak a dual-channelből, amennyiben használsz olyanokat)


Minden DDR4-es RAM-nak ugyanaz a foglalata. Ha másfajta órajelű RAM-ot veszel, akkor a kisebb órajelű RAM sebességén fognak menni. A RAM-ok olyan 90-95%-ban kompatibilisek egymással, legyenek akármilyenek, szóval jó eséllyel működnek együtt. Az alaplap felsimeri a 3000Mhz-es RAM-ot, de csak 2400Mhz-en fognak járni, mert annyit bír.


A RAM elég nehezen romlik el, nem is tudom, hogy egyébként van-e rossz forgalmazó... A "vastag színes" borítás a hűtőborda lesz. Ha húzni akarod a RAM-ot, aminek egyébként sok értelme nincsen, akkor kellenek, egyébként simán elvannak a RAM-ok hűtőborda nélkül is, de ha tetszik neked vedd meg nyugodtan.


Vannak High-Profile és Low-Profile-ú RAM-ok. Ezek csak a magasságukban különböznek. Amikor High-Profile-t veszel arra figyelj, hogy a processzorhűtőd alá beférjenek.

2017. dec. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A memóriavezérlő a procikban van. A 6. generációs INTEL procik 2133-ig, a 7.gen. 2400-ig kezeli a ramokat, vagyis a lapodban annyin fog futni a ram, amilyen proci van benne.


Tehetsz bele gyorsabb ramot is pl. 3000, de csak annyin fog futni, amennyit a procid tud. Ennek ellenére ha nem sokkal drágább, vedd a gyorsabbat, eladhatóbb, átmenthető újításkor stb.


Fizikai méretre egyformák, a notebook ramok kisebbek.


Mindegyik márka megbízható ramból, amin borítás van, az lényegében egy hővezető bordát kapott, szebb is.


Milyen ramot cserélsz le?

2017. dec. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Keresd úgy, hogy duál chanel, azt kit én adják, így tuti haverok. Nem baj, ha gyorsabban veszel, max lecsípi a lap az általa kezelt értékre. Nyugi, marad még pénzed, 40 körül kijössz.
2018. jan. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, így már bátran merek válogatni!

Hogy milyen a jelenlegi RAM-om? ZÖLD. Na jó, nem "szőkéskedek": Kingston 8GB, valamilyen KTH-szériás (most inkább nem szedem szét újra, hogy megnézzem). A leírása szerint single channel, az AIDA és a Speccy szerint is csak 1064 MHz-es. Lehet, hogy mégis lehetne kettő ilyet együtt használni? Mindegy, 25 ezerért már van rá vevő, én meg már beleszerettem egy szép vörös Corsair Vengeance-be...

#3: Hol kapsz te 40 ezerért 16GB RAM-ot?

2018. jan. 1. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:
A Corsair nagyon jó márka, a mostani gépemben is az van. A fiam gépe csak a Crucial márkájú RAM-ban különbözik az enyémtől, de őszintén szólva semmi differenciát nem tapasztalunk azon kívül, hogy az övé 20 ezerrel kevesebbe került.
2018. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ez viszonylag jó árban van.

2018. jan. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!