Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működne ez a config? Többi alul

Működne ez a config? Többi alul

Figyelt kérdés

Szóval most cserélek majd részeket a gépemhez, nagyon hosszas keresgélés után a kövi konfigra jutottam amit meg tudnék fizetni.


Mobo: GIGABYTE 1151 GA-B250M-DS3H

CPU: Intel Core i3-6100 Dual Core 3.7Ghz

GPU: GIGABYTE Radeon RX 470 4GB GDDR5

RAM: Kingston DDR4 2133 4GB HyperX Fury (+4-et később még hozzáadok csak egyelőre ennyi megy :/ )


Az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem, hogy vannak-e kompatibilitási problémák bárhol és, hogy az adott részek helyett van-e azonos árban akár kicsit jobb teljesítményű? Ja és jelenleg van tápom, nem annyira rég lett cserélve, nem tudom a típusát, azzal adódhatnak-e kompatibilitási problémák?


Segítséget köszönöm.



2018. jan. 4. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

a vidikari 8 pines.. kevés tápon van olyan, de kitudja hogy neked milyened van,


ja és mégegy, egyszer vettem amd-s vidikarit.. egyszer de 60 fok alatt nem lattam sokat..


inkabb 1060-at vennék, bár ez személyes vélemény, kicsit drágább de megéri (szerintem)

2018. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
RAMot nézz inkább hardverapron, van sok, jóval olcsóbban szerintem:) VGA-k is vannak ott, érdemes nézelődni, de minenképpen pozitívan értékelt felhasználóknál. Sok sikert, jó játékot!
2018. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat akkor majd szerintem leveszem a gép oldalát és megróbálom ott megnézni a tápot. 1060 nekem nagyon drága, eleve 1050 ti és az rx 470 között hezitáltam és az rx-et mindenhol feljebb pontozták meg benchmarkok is jobb teljesítményt adtak ki.
2018. jan. 4. 22:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan mit jelent hogy 8 pines? A kártya is az alaplaphoz csatlakozik tudtommal és ott csak az a PCI slot számít nem?
2018. jan. 4. 22:56
 5/8 anonim ***** válasza:
A 8 pines azt jelenti, hogy nem elég az áram amit kap az alaplaptól, még külön a tápból egy 8 tűs kábellel kell neki adni kakaót.
2018. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves 1#, szinte minden valamire való normális mai táp 6+2 pines áramkábellel van ellátva, ha az embernek 6 pin kell, annyit használ, ha 8, akkor rádugja a +2-t, és kész.

[link]

Ilyen csatlakozó van minden, itt ajánlott normálisabb tápon, mint a corsair cx450m, masterwatt lite 400w, enermax triathlor eco, antec basiq, be quiet pure power stb stb.


Kérdező:

[link]

Világosan le van írva, külső áramforrást igényel (azaz 12 voltos szálon plusz fesz-t a táptól húz még le. Power Connectors 8 pin*1.

[link]

Hasonló lesz nálad is a jobb felső sarok, oda kell dugni a plusz áramot.

Ez nem egy gtx 1050 meg rx 460 ami csak alaplapi pci-e -ből elég áramot tud felvenni.


A konfigot illetően:

Miért sky lake-s procit veszel kaby lake-s alaplaphoz? rendben, működni fog, de i3 7100 valamivel jobb és még olcsóbb is.

Használtan jóformán már i5-öt kapsz ennyiért.

[link] (persze mivel 0 értékelésű, nem árt óvatosnak lenni, utánvételes fizetés, szerződés írása, bescannelése, aláírása, visszaküldése stb).

[link]

Vagy itt van +5e -ért egy teljesen megbízható ember.


Viszont ha nem most veszed a konfigot, hanem pár hónap múlva, akkor inkább i3 8100, az már 4 mag 4 szál és jön ki hozzá olcsóbb B-s alaplap is (jelenleg csak a z370 tuning lap van alája, az meg kb annyi mint a proci, nem éri meg).


Ramból se éri meg a 2133-as, mikor a kaby lake kezel(ne)2400-at, de ez nem egy eget rengető probléma.

2018. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ #6-os. Pont ezért kérdezek, mert nem nagyon értek hozzá. Annak az új lapnak megköszönném ha leírnád a nevét mert a 8100-at én is néztem, csak a z370 valóban túl drága. Köszi:D
2018. jan. 4. 23:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Utánanéztem B360-as chipset. 2018 első negyedében. Nagyon jó mert a teljes fejlesztésemet nyárig kalibráltam be, akkor erre mindenképpen érdemes lesz várnom!
2018. jan. 4. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!