Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a RAM kompatibilis a...

Ez a RAM kompatibilis a Alaplappal?

Figyelt kérdés

Sziasztok lényegre török.

Ebbe a alaplapba: P5KPL-AM EPU szeretnék venni egy 4gb ramot. Ramról jelenleg ennyi infóm van "TD300-4G 2014630T1722 Long DIMM PC2-6400 240pin"

Tudom hogy a RAM DDR2-es.

De olyat olvastam valahol hogy AMD és Intel alaplapok-hoz néha más más RAM kell.

Ezt úgy értem hogy van AMD kompatibilis és külön Intel-hez gyártott RAM. Ez igaz?

Megjegyzés: bocsánat ha nem egyértelmű az amit leírtam csak nagyon siettem.



2018. jan. 6. 13:46
 1/3 A kérdező kommentje:

Pl.: [link]

Ez elvileg csak AMD-hez kompatibilis. Ez mitől függ?

2018. jan. 6. 13:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Neem, neem. Tévedés, olyan nincs hogy AMD vagy Intel kompatibilis RAM. Mind ugyanaz a szabvány, jelen esetben DDR2 úgyhogy működnie kell rendesen. Több üzemmódban tud működni ezért a sebességgel sincs gond. Valószínűleg azért terjedt el a közhiedelemben mert az AMD gyártat saját cimkés memóriákat is az intellel ellentétben (legalábbis én nem láttam még) .
2018. jan. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt nem tudtam hogy gyárt az AMD is gyárt memóriát.
2018. jan. 13. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!