Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépemnek mi lehet a baja? Mit...

Gépemnek mi lehet a baja? Mit cseréljek ki benne?

Figyelt kérdés

Gép adatai:


MSI 865GM3-LS P4 Alaplap

Intel Celeron D 2,53 GHz Processzor

RAM 2GB

FSP Group FSP250-50SAV (PF) 250W Tápegység


Áramtalanítás után újra feszültség alá helyezett gépemet bekapcsoltam akkor 1-2 mp-re felvillantak a ledek, ventilátorok felpörögtek, majd leállt és újraindul a gépem, és néha a dátum vissza állítódik 2002-re. Ilyen furcsa hangot ad ki, én az alaplapnál halom ezt a hangot.

Teszteltem a gépet másik táppal, 4db memóriával akkor is újra indul, de mikkor egy darab memória sincs benne akkor nem csinálja ezt a le állást újraindulást, régi memóriát elsőre nem ismerte fel mert nem volt kép, a memóriáknak biztos nincs baja főleg mind a 4db memóriának. Ilyenkor csak a tápokat és alaplapot és a memóriákat teszteltem, A HDD és DVD írót ilyenkor lecsatlakoztattam a gépről. Ha nem húzom ki a hálózatból a gépet akkor nem csinálja ezeket a leállásokat. Az alaplapon 3 db kondi púpos, és az elem is merülőbe van. Sata vezérlő is már oda, néha lefagy a gép néha nem mindig érzékeli a DVD író meghajtóját. Processzornak nem jó a hűtése, már régen is volt pasztázva.

Meleg 1 órán belül a táp a merevlemez a gépház. Sajnos a merevlemez már meg adta magát. Az alaplapnál csak úgy jön felfelé a meleg.

Fekvő házas.

Pót gépnek használtam már csak.



2018. jan. 7. 19:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
Próbáld meg egy alaplapban az elem cserét. Nem biztos hogy jó lesz de hátha meg javul.
2018. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 hypno ***** válasza:

Ha a BIOS elfelejti a rendszeridőt, akkor cseréld ki az elemet rajta (CR3022 250Ft darabja)

A púpos kondenzátorok elégé ijesztőek.

A táp is a végét járhatja.


Én nem szeretek senki zsebében turkálni, de itt volna az ideje hogy nyugdíjazd.

2018. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért meleg a gép ennyire?

Még a merevlemezt sem lehet sokáig fogni, gépház is meleg és a tápegység is. Pedig már cseréltem másik tápra is, de az is meleg lesz.

2018. jan. 7. 20:37
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikkor le áll a gép és újra indul akkor piggy piggy hangot add ki az alaplapnál az elem körül, de van olyan is ha folyamatba adja ki a hangot, és ilyenkor a billentyűnek a három ledje világit és nem működik a billentyű.
2018. jan. 7. 20:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Hasonlót szokott ki írni: [link]
2018. jan. 7. 20:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Már nagyon régen volt pasztázva a proci. Ha pasztáznám akkor már nem lenne meleg a gép szerintetek?
2018. jan. 7. 21:11
 7/11 hypno ***** válasza:

Ez egy régi P4-es gép.

A processzor még 90 nm-es technológiával készült, vagyis egy csomó áram hővé alakul át.

Ezen a paszta sem segít.

Ha IDE merevlemezt és DVD írót használsz, akkor a 40 vagy 80 eres kábel egy csomót ront a ház légáramlásán, amitől megint csak melege lesz.

Amikor a tápot gyártották, még nem sokat foglalkoztak a hatásfokkal. Ez is lehet vagy 75% hatásfokú. A veszteségből megintcsak meleg lesz.

Nem nagy dolgok, de sok kicsi sokra megy.

2018. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha IDE merevlemezt és DVD írót használsz, SATA kábellal van a HDD is és DVD író is. Már a merevlemez meg adta magát 6 év után, nagyon meleg volt mindig.
2018. jan. 8. 00:26
 9/11 A kérdező kommentje:

Ilyen táp van most benne:

FSP FSP300-60SGV 300W

Felesleges volt meg venni pár éve ezelőtt.

2018. jan. 8. 00:35
 10/11 hypno ***** válasza:
A kérdésedben nem ezt a tápot írtad...mindegy...a lényegen nem változtat.
2018. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!