Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg ekkor a probléma a...

Tényleg ekkor a probléma a HDD-vel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Januárban rendeltem meg az új gépemet, amiben egy WD Blue (WD10EZEX)típusú merevlemez foglal helyet. Valamelyik nap ránéztem a merevlemez kondíciójára, és eléggé meglepődtem, hogy 24%-os a merevlemez kondíciója, amikor semmi olyant nem csináltam vele. Most már csak 20%-os a kondíciója a merevlemeznek. Szerintetek ki kell cserélni? Vagy ne aggódjam túl? Mert eléggé kétlem, hogy ilyen nagy a probléma, mivel nem régi a merevlemez, illetve még az első 1-2 hónapban is néztem a HD Sentinellel a helyzetet, akkor 100%-os volt az állapota.


Íme kép a HD Sentinelről: [link] illetve [link]


Köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 7. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben lementenék róla mindent és azonnal cserélném. Sanszos, hogy kifogtál egy gyári hibás vinyót.
2018. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát lehet.. :( Mondjuk még nem látszódik a gyakorlatban is a probléma (ugyanúgy működik minden funkció, fájlokkal sincs probléma, sebesség is rendben van, véletlenszerű hibajelenségek sem voltak eddig). A hőmérsékletre meg átlag 27 fokot ír, az eddigi max meg 38 volt.
2018. jan. 7. 22:41
 3/5 A kérdező kommentje:

És a Parancssorral ez a helyzet: [link]

A WD programja is rendben találja a dolgokat. [link]

2018. jan. 7. 22:45
 4/5 A jó édes ***** válasza:
A mai HDD-k firmwareit "jobb félni mint megijedni" felfogással írják - épp azért, hogy tutira elkerülhető legyen az adatvesztés. Simán lehet, hogy elmegy még 5-10 évet anélkül, hogy csökkenne a kondíciója, de azért ne kockáztass. Ments le róla minden fontos adatot és élj a garanciával. Ha azt még nem engedi a gyártó, akkor használd másodlagos meghajtónak, de ne tárolj rajta olyan dolgot, amit ne tudnál pótolni (torrentek, filmek, programok mehetnek rá).
2018. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A fontos adatokat (képek, videók, dokumentumokat) úgyis a külső HDD-men tárolom, ami 99%-os kondíción van, szóval azzal nem lesz probléma :) Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 7. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!