Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja, hogy egy gép...

Mi okozhatja, hogy egy gép képe véletlenszerűen elsötétül pár másodpercre?

Figyelt kérdés

Adott egy Win10-et futtató asztali gép. Átlagosan óránként jelentkezik a hiba, és leginkább Office futtatása közben. (Hardverigényesebb célokra nincs használva, csak Office + böngészés.) A kép elsötétedik, majd pár másodperc múlva visszajön. A gép ezalatt nem fagy le.

Mi lehet a hiba (én videokártyára gyanakszok), és milyen tesztalkalmazással lehetne kideríteni?


2018. jan. 8. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Konfigod írd le, hátha van ami szemer szúr. Programból én csak az aida64 stabilitás tesztjét ismerem, meg a memtestet. Érdemes lenne lefuttatni valami vírusírtót akár malwarebyte ot. Megnézni a vezérlőpultban a energiatakarékos beállításokat. Meg kicserélném a vga kábelt, esetleg átkötném a monitort az alaplapra (integrált vga/apu ha van)
2018. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

A gép adatai:

ASUS H81M-A alaplap

WD GreenPower 2TB merevlemez

Intem Core i3-4130 @ 3.4GHZ processzor

8 GB HyperX RAM

LG M-DISC optikai meghajtó

Codegen 450W tápegység

a VGA pedig integrált.

2018. jan. 8. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Hdd lesz szerintem, bár nem használtam, de a green széria néha magától leáll, energiatakarékosságból
2018. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is csinált ilyet, magától, vagy a lakásban lévő villanykapcsoló kapcsolásakor egy másodpercre elsötétült a monitor.

Raktam a gépbe monitorkártyát, azóta egyszer sem fordult elő.

2018. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!