Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még elkezdeni Ethereum...

Érdemes még elkezdeni Ethereum-ot bányászni? (2018)

Figyelt kérdés
Egyik barátommal tervezzük hogy belevágunk, egy gépben 5 vagy 6db GTX 1070TI (vagy teljesítményben hasonló) kártyákkal. Mit gondoltok, érdemes/megéri belevágni még?

2018. jan. 8. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
2fő ugye oszlik a profit. Jelenleg 20-30 kártya alatt nem éri meg belekezdeni ha egyedül csinálod.
2018. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
50-60 kártyában gondolkodunk összesen. Te milyen szinten foglalkozol ezzel?
2018. jan. 8. 21:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Lusta vagyok számolgatni de ennyi pénzből már nem jobb egy asic miner?
2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Asic Minert nem szeretnénk. Egyébként akik nagyban bányásszák az ETH-et, mit fognak csinálni/bányászni a közelgő POS után? Ahogy láttam sokan nem is foglalkoznak ezzel a kérdéssel, pedig már csak hónapok kérdése hogy bekövetkezzen
2018. jan. 10. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:

20 000 eurot ha bele fektettek KB, kész RIG-ekbe (8-9 kész RIG) akkor ha elindítsátok napi 200 dollár felet termel és évi 80 ezer dolcsit profitál abból az árámot is levonjátok, az a tiszta haszon utána.

De ha csökken az árfolyam a ether-nek, akkor elég szarul is ki jöhettek örül hettek ha egy év alatt az áram meg a gépek térülnek vissza.

De ha még az értéke feljebb megy akkor ott az évi profit akár lehet a mostani 20 ezer eurós befektetésből évi 100+K ezer dolcsi is. Úgy-hogy ha mertek ennyit kockáztatni akkor nagyon .


Én ki is számoltam egy 8 RIG-ből álló kollekció teljesítményét amibe: AMD RX-ek vannak, 6 db/RIG


Azaz én meg szoroztam 8 RIG, 48 kártyájának ösz teljesítményét és fogyasztását.


És ki jön 1504 MH/s, 7200W fogyasztás, nekem itt kw-ba 0.07 cent(17 forint)/KWh.


Ami költségekbe profit/kiadás napi távlatba: napi 203.70 dollár bevétel és 12.10 dollár egy nap villany. Évi távlatba nézve, évi 74 ezer dollár bevétel és abból 4415 dollár az évi fogyasztás de abból még akkor ki kell vonni a 8 RIG árát 2200 dollár körülbelül és úgy ki jön egy évre tiszta profitba 47 dollárnak felel meg!


Azt leszögezem hogy ezek az infok csak tájékoztató jellegűek és ez az én árramomhoz mérten meg a mostani árfolyam-ra értendő. Bárhogy is van kb ha magyarba is éltek akkor se lhet nagyon drágább az áram, azaz itt leírt konfig adatai eltérhetenek de nagy eltérés esetleg az évi profitnál lenne meg figyelhető, plusz minusz 1000 dollár. A fogyasztásra térve az eltérő lehet ha ezt alkalmazzátok mert attól is fog hogy milyen társaságba vannak a videó kártyák.Értelem szerűen ha növekedni fog az értéke úgy a napi, heti, havi évi profit is több lehet de elég durván mínuszba is lehet ezzel menni. De ha meg van a kellő mag biztosság tudás és összeg akkor nagy sikeretek is lehet!


(DE AZT LESZÖGEZEM HOGY ISTEN ŐRIZ HOGY, SZENT SZÓNAK VEGYÉTEK MIT ÍROK MERT AZ ÁRFOLYAMOK INGADOZÓAK ÉS NAGYON NAGY LEHET VELE BUKNI IS)

2018. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

EZT KI JAVÍTOM!!!


Ami költségekbe profit/kiadás napi távlatba: napi 203.70 dollár bevétel és 12.10 dollár egy nap villany. Évi távlatba nézve, évi 74 ezer dollár bevétel és abból 4415 dollár az évi fogyasztás de abból még akkor ki kell vonni a 8 RIG árát "22 000 dollár" körülbelül és úgy ki jön egy évre tiszta profitba "47 000 dollárnak" meg felelő összeg.

2018. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden kártya az árát 4-6 hónap után téríti meg, ha addig nektek okés pénz nélkül akkor belekezdenék. De minden esik lefelé, tehát ez az idő később több lehet.
2018. jan. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!