Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangfelvételnél hogyan érjem...

Hangfelvételnél hogyan érjem el hogy tisztább legyen a hang?

Figyelt kérdés
Nemrégiben beszereztem egy Auido-technica AT2020-as kondenzátor mikrofont. Rengeteg videót láttam róla ,amiben tesztelték és igencsak meggyőzött ,hogy kellően jó minőségű hang felvételére képes. Videókészítéshez és streameléshez vettem meg . Audacity-vel ki is próbáltam , de azt tapasztaltam ,hogy a felvétel elég zajos lett ,és a hang sem volt kellően tiszta. A programmal a zajcsökkentést meg tudtam oldani ,de hangminőség mégsem volt az ,amit elvártam volna ,de mivel a mikrofon maga jó minőségű ,így feltételezem,hogy máshol lehet a probléma. Első körben arra kezdtem el gyanakodni, hogy esetleg a hangkártyával lehet a gond ,mivel egyenlőre sajnos még csak egy integrált hangkártyát használok. Szerintetek laptophoz egy jó külső hangkártya megoldaná ezt a problémát ?Ha igen ,akkor tudnátok ajánlani ? Mivel minél jobb hangminőségre szeretnék törekedni ,így nem ezen szeretnék spórolni. Előre is köszönöm a segítséget !

2018. jan. 9. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az Audio Technika az AT2020-as jelölésű mikrofonjából 2 féle változatot készített. Az egyiket XLR, a másikat USB-csatlakozóval látták el. Nekem is AT2020-asom van. Az enyém az XLR csatlakozós változat. Ha jól értem a kérdésében a sorait, Önnek már az USB csatlakozós változat van, ugye? Gondolom ezt abból, mert azt írja integrált hangkártyával használja. Ezt azért fontos egyértelműen tudni, mivel az XLR típusút jóval könnyebb arra alkalmas csatlakozóval ellátott külső hangkártyához csatlakoztatni, mintsem az USB csatlakozóst, annál ugyanis külön átalakító adaptert is kell vásárolni a külső hangkártya mellé, a mikrofonhoz pedig külön XLR kábelt is, ha még nincs.

Visszatérve a címben lévő fő kérdésére, hogy hogyan lehet jobb hangminőséget elérni felvételnél. Ahhoz, hogy egy hangfelvétellel a master-elés után elégedettek legyünk, nagyon fontos, hogy a nyers hangsávot hogyan editáljuk. Ugyanis ha az editálás rossz, a master-elés is minden bizonnyal az lesz. Még mielőtt külső hangkártyában gondolkodna, én a következőt tanácsolnám. Próbálja meg valahogy beszerezni a Cool Edit Pro 2.0 hangfelvevő szoftvert és tekintse meg az alábbi videót, amit most belinkelek. Bár ennek a programnak sajnos a kezelőfelülete már nem magyar és az általam belinkelt videó sem az, ha ugyanazokat a lépéseket követi ugyanúgy, ahogy azt a videóban is látni fogja, meg fog lepődni a végeredményen. Miután pedig ezzel megvan és elmentette a már megfelelően editált hangsávot, utólagosan - akár eben a programban, akár az Audacity-ben - még finomíthat pluszban a hangszínen.

https://www.youtube.com/watch?v=GUXaGNQd_hg

2018. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyit hadd fűzzek még hozzá az előző hozzászólásomhoz, hogy ilyen adapter, ami B-típusú USB-ből alakít át 3 pólusú XLR-papa csatlakózóvá ( abban az esetben, ha az Ön mikrofonja az USB-s változat ), nemtudom, hogy mennyire gyakori és elérhető -e akárhol is, tehát körülményesebb és nincs rá garancia, hogy ilyet egykönnyen fog találni és beszerezni, ezért érdemes abban az esetben akkor az XLR verziós AT2020-ra lecserélnie. Ha a most rendelkezésére álló eszközeivel készített hangfelvétel végeredményével azután sem elégedett, hogy a videóban látható lépéseket követte, amit belinkeltem, akkor érdemesebb komolyabb külső hangkártyán is gondolkodnia az XLR változatú mikrofon mellé. Elsőnek viszont én mindenképp azt tanácsolom, hogy a belinkelt videó alapján próbáljon a már említett szoftverrel editálni a már most rendelkezésére álló eszközeivel.
2018. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!