Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkrement volna a merevlemezem?

Tönkrement volna a merevlemezem?

Figyelt kérdés
Van egy Seagate 80 GB, Sata merevlemezem, kondíció és a teljesítmény is 100% semmi hibás szektor, de mégis adat betöltésnél olyan fura sercegő hangot ad, és elég lassú plusz nagyon ritkán kikapcsolásnál a megszokottnál eltérő hangon kapcsolja le magát, szerintetek?

2018. jan. 10. 20:11
 1/5 anonim válasza:
Még nem,de ajánlott lementeni róla mindent,s beszerezni egy újat....
2018. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindent lementettem, majd eltávolítottam a gépből.
2018. jan. 11. 19:13
 3/5 anonim válasza:

Mivel egy elég régi 80GB-os modellről van szó, így adja magát, hogy nem egy mai darab, gondolom van vagy 10 hanem több éves... Ennyi idő után bizonyos alkatrészes kopása, elöregedése is közre játszhat már. Pl. egy gumihenger ki tud száradni, ami az olvasófej mozgó egységének végének becsapódását hivatott egy kicsit csillapítani. Ha ez elöregszik, létezhet, hogy furább hangokat ad ki mint szokott.

Azt nem tudom, hogy egy csapágykopás mennyire befolyásolhatja az üzemelést, de el tudom képzelni, hogy mondjuk egy tányérfőtengely ennyi idő alatt körbefordult párszor és még tart annyira, hogy a fej rendesen tud pozicionálni, mert valami rezonancia azért csak-csak fellép. Mindenesetre, ahogy írták, azonnali adatmentés javasolt és rendszerlemez esetén SSD-re való cseréje is megfontolandó.

2018. jan. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, szerinted meddig használható így a merevlemez "D" meghajtóként úgy, hogy csak ritkán lenne használva és nagyrészben csak üresen menne?
2018. jan. 14. 20:00
 5/5 anonim válasza:
Ez a legrosszabb kérdés, ez az amire senki se tudja a választ. De eléggé furcsa hogy elég lenne a 80GB, amiből ugye csak olyan kb 74GB a használható. Két BluRay és tele is van a lemez...
2018. jan. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!