Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítség lefagy a gépem! Mi...

Segítség lefagy a gépem! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asus m4n68t

Videokártya:Asus Nvidia GT 610 1GB

Ramok: 2db 1GB 1600Mhz, 1db 2gb 1333Mhz (Kingmax)

Proci: Amd Athlon X4 2.3Ghz

Egy 7 éves számítógépről van szó ami véletlenszerűen fagy le. Ramokat teszteltem nem hibásak, próbáltam, hogy kiveszem az 1db 2gb-os 1333mhz-es ramot, hogy nem-e a kisebb órajelű ram zavar be. Próbáltam más videókártyával, ugyanúgy legagy. Az alaplapból kivettem 5 masodpercig az elemet, es újra raktam a gépet, ekkor bírta egy hónapig utána újra elő jött a probléma sajnos. Most már ez sem használ, Windows 10 64 bit-et hasznalok, esetleg lehet, hogy 32 bitest kéne használni? Csak akkor elvileg nem hasznalja ki a 4gb ramot... Próbáltam már Windows 7-el is. Van amikor a gép órákig bírja, de altalaban maximum 20 perc után lefagy. Először lefagy a kép, utána pedig elmegy a hang is. Es újraindításnál meg bedobja ezt az srttrail.txt naplófájlos dolgot... De olyan is előfordul, hogy lefagy, és ujrainditom a gépet, nem történik semmi csak pörögnek a ventik. De semmi kommunikáció semmivel. Masodik újraindításnál már jó szokott lenni. De utána ahogy mondtam, úgyis lefagy... Esetleg a merevlemez okozhat ilyen gondot??



2018. jan. 14. 17:43
 1/7 hypno ***** válasza:

chipset drivert fel szoktad telepíteni?

És mit tudsz mondani a tápegységről?

2018. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, fel szoktam. Mindjárt szét szedem és megnézem pontosabban milyen típusú, de 400W-os táp egyébként, lehet hogy azt kéne cserélni?
2018. jan. 14. 20:49
 3/7 hypno ***** válasza:

Nekem inkább valami driver problémának tűnik, pláne, hogy win10 már nem támogatott az alaplap esetében.


A merevlemez rendben van?

2018. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges de win7-en is befagy. Merevlemezt ellenoriztem a sentinellel, 100%-osnak írja aztán az persze nem teljesen biztos, hogy annyi is. Holnap jön meg az új HDD. Még valahol azt olvastam, hogy a táp kábelek lehetnek rosszak.
2018. jan. 14. 22:19
 5/7 A kérdező kommentje:
A tápegység : 2401 Lpk12-30 500W
2018. jan. 15. 14:58
 6/7 hypno ***** válasza:
Hááát...az Akyga tápok sem azok amik után töri magát az ember, hogy szerezzen egyet.
2018. jan. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A következő lehet egy táp csere lesz, amúgy beszereltem az új hdd-t, ugyanúgy lefagy, de érdekes mert most bírta 4 órát.
2018. jan. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!