Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik programnak higgyek...

Melyik programnak higgyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Most szereztem be egy új laptop Samsung nt550p7c tipusú.

Ahogy feltelepitettem és elkezdtem tesztelgetni a hőmérsékletek kicsit magasnak tűntek 3d mark fire strike test alatt 90-90 proci és vga hő msi afterburnerrel nézve de viszont a hűtés annyira nem pörög illetve nemis fújt meleg levegőt a gép annyira.

Illetve amikor lefut a program akkor ott van ugye egy dia az fpsről és a hőmérsékletekről itt 60 fokot irt maximumnak szerintetek melyik program irja a helyes hőmérsékletet?

Egy harmadik programot is kipróbáltam speccy a neve az is a magasabb hőmérsékleteket irta.

Újra pasztáztam a gépet és akkor is ugyan ezek a hőmérsékletek vannak.


Ami még érdekesség lehet hogy az msi afterburner szerint kb 3v4 sec alatt felugrik a vga hő 90 fokra tudtommal ez lassan szokott felkúszni viszonylag illetve lefelé is ilyen gyorsan esik de stabil 90 fokon megszokott állni mindkettő.


Ami még számomra érdekesség a notinál hogy nincs a ventinek semmiféle közvetlen szivó rész a winyónál van illetve szellőző illetve egy másik távoli helyen :O ezen azért kicsit kisültem hogy ugyan ki tervezett ilyet.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2018. jan. 15. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
90°C már nálam nagyon a legfelső határ közelében van, amit egy konfig még elvisel. Amikor ennyit ír, akkor a kezeddel égető hőmérsékletűnek érzed a rendszert? Milyen levegőt fúj a venti, hideget vagy meleget?
2018. jan. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most futtatam a furmark stress testet is azis 90 fokot írt kb 5-8 pecig ment de a levegő amit kifújt az nem volt annyira meleg
2018. jan. 15. 17:20
 3/5 A kérdező kommentje:
De lehet hogy nem jól vezeti el a hőt a hűtője bár akkor nem állna be ha törik ha szakad 90 fokra szerintem még az jutott eszembe hogy leteszem ágyra a laptopot és túl hevítem elvileg 100 fok fölött automatikusan kikapcsol ez megmutatná melyik a fake hő de persze ezt nem szívesen csinálnám.
2018. jan. 15. 17:22
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Biztos új?

Gyorsan rákeresve a specifikációk 3. generációs i5/i7-et, és Geforce GT 630/650M-et írnak, - ez már kb. 5 éves modell.


Már akkor is ilyen hőmérsékleteket mértek rajta:

[link]

[link]


Ha rákeresel a processzor és a videokártya típusra, akkor látható, hogy más modellekben is ilyen magasak a hőmérsékletek.

Pl.: [link]


Ha ráadásul ilyen extrém tesztprogramokat futtatsz, akkor a hőmérsékletek is gyorsan változhatnak.

Egyébként mennyi alapjáraton? (mert 70-ről 90-re gyorsan fel tud ugrani)

2018. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A vidi kari 58 fokos a proci pedig 60-70 körül
2018. jan. 17. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!