Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fülhallgató mikrofonként?

Fülhallgató mikrofonként?

Figyelt kérdés

Van egy mikrofonos fülhallgatóm. Ezt szoktam a géphez csatlakoztatni, és mint hangkimenet tökéletesen működik, de szeretném mikrofonként is használni, hogy például hanghívásokat is tudjak vele folytatni. Magától ugyebár nem érzékeli a mikrofont, mivel a hangszóró jack-jébe van dugva. Szóval vettem egy ilyet: [link]


Így már működnie kellene a mikrofonnak és a hangnak is együtt. Hang ugyanúgy van, és a gép mutatja, hogy van mikrofon is, de teszteltem, és semmit sem képes felvenni, teljesen néma. A Skype pl kiírta, hogy "mikrofonja nem működik, próbálja meg másikkal". (Teszteltem másik fülhallgatóval is, annál is ezt írta ki.)


Valaki tudna segíteni, hogy hogyan oldjam meg?



2018. jan. 16. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudni hogy milyen fülesed van.

De ennek hiányában elsőre javaslok egy alaplapnak megfelelő audio drivert a gyártó honlapjáról. Ha csatlakoztatsz egy jack-et felugró ablakban jelzi hogy érzékelte.

Jobbklikk a tálcán a hangszóróra rögzítőeszközöknél látnod kéne még win alatt is.

Miért is kellett venned ilyen kábelt? csak egy jack van a fülesed végén? esetleg nem telefonhoz készült? más a 4pin lábkiosztása.

Ha ezeket leírnád vagy eleve így kezdted volna nem a sötétben tapogatóznánk.Kábel helyett lehet hogy olcsóbban megúsztad volna: [link]

2018. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak egy sima fülhallgató, tehát egyetlen csatlakozója van, amit ugye a zöldbe szoktam bedugni. Ezért vettem ezt a kábelt, hogy ketté lehessen osztani (rózsaszínre és zöldre).


A fülhallgató maga ilyen: [link] Szóval igen, telefonhoz készült, de elméletileg van rá megoldás, hogy géppel is teljes értékűen működjön.


A legfrissebb driver van a gépen. A hangrögzítőnél mutatja a mikrofont.


Tudom, hogy vehetnék egy fülest, de egyszerűen nem bírom elviselni a fejemen, nekem ezek a kompakt fülhallgatók sokkal jobban tetszenek. Ezért szeretném így megoldani.

2018. jan. 16. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:

A fülhallgatódnak 4 érintkezős (jobb-bal fülhallgató, mikrofon, földelés) jack-dugasza van, ezt kell szétosztani kettőre (egy a fülhallgatónak, egy a mikrofonnak).


Tehát kell egy elosztó (egyik felén egy 4 érintkezős jack-aljzat, másik felén egy 3 érintkezős jack-dugó a számítógép fülhallgató-kimenetéhez és egy 2/3 érintkezős jack-dugó a számítógép mikrofon-bemenetének).


Hirtelenjében ezt találtam:

[link]

2018. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja bocs ez már megvan...

...akkor viszont az lehet a gond, hogy a 4 pin elosztása különbözhet:

* [link]

* [link]

lehet, hogy a vásárolt elosztó másféleképp van bekötve, mint a fejhallgatód, és a mikrofonra ráküldi a fejhallgató földelését, így a mikrofon nem ad jelet.

2018. jan. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Akkor még futok pár kört, mert valahogy mindenképp meg szeretném oldani.

2018. jan. 16. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!