Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fogós processzor ügy, melyiket...

Fogós processzor ügy, melyiket éri meg jobban?

Figyelt kérdés

i3-8100 vs i5-7500


Pcx-en most vettem meg az új tápegységemet , gépházamat, és winchesteremet.


Processzort és videokártyát akarok már csak (RAMOT is vettem)


I3-8100 bővíthetőség szempoontjából lehet, hogy jobb, viszont, nem k-s processzor mellé untintelligens döntés lenne z lapot venni, 8350k-val meg már nem lnne pénzem rá.

i5 7500 + b250m ds3h ugyan annyi mint az i3-8100, csak olyan lapba veszek olyan procit ami megéri, mindössze 1-2%-al gyengébb a 755 a 8100-as nál( a 7400 még jóval gyengébb az i3-as .nál). Szóval eget verő különbség nincs, gyakorilatilag ugyan azt tudja a processzorok, aa....


Szóval szerintem i5-öst most jobban megérné, pcx-en azt mondták fingjuk nincs, hogy mikor jönnek az olcsóbb lapok mivel jövőre jön az új széria, és lehet, hogy nem is fognak egyáltalán jönni.



Szerintetek megéri beruházni az i3+ drága lapra, vagy akkor már inkább i5 kaby lake?


Szerintem utóbbi most ésszerűbb döntés, de válaszokat ettől függetlenül várok.


Sziasztok!


2018. jan. 17. 21:34
 1/7 szántóvető ***** válasza:
ha ki van centizve a pénzed akkor vedd azt amelyik olcsóbb.egyébként jobb vétel lenne a 8400 mert alig drágább a 7500-nál és 2-vel több mag.
2018. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Akinek van esze az most Ryzen-t vesz.
2018. jan. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

már puskát is árulnak pcx-en? nem semmi. Maradjunk kérlek a háttértárnál vagy hdd-nél :D


A tuning lapba később lehet rakni tuning procit, amennyiben a coffee lake-t választod.

A másik oldalon viszont ott vannak a használt proci és alaplap árak, mert hardveraprón is elég jó kis kaby lakeket lehet kifogni és olcsóbbak, mintha most vennéd újonnan, ezzel máris faragtál az áron és mehet a gépbe jobb videokártya.


Csak viszonyítás képpen, én vígan elvagyok a 3 éves i5 4690k-mal, pedig nem mai darab, de a mai napig ultrán megvan a fix 60 fps fullHDn bármelyik játékban (igaz van mellette gtx 1080, de ez részletkérdés).


Szerintem ha használt is szóba jöhet, akkor i5 7500, újonnan a coffee lakes i3, viszont használt esetén elgondolkodhatsz egy ryzen 1600-on is, 6 mag és ráadásul nem a régi gyenge magocskák (igaz a coffee-s intel magok már jobbak, de a sok szál miatt talán kicsit tovább fogja húzni és ha nem csak játékra kell, hanem egyéb sok szálas programhoz, akkor nyertél vele).

2018. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

B360-as alaplapokról semmi hír nincs még pedig az első negyedévre ígérték, mondjuk március végéig még van idő.

Attól függetlenül a Z370+8100 jobb páros, mert az bővíthető akár 8600K-ra is, fölig ha valami jó tuninglapot veszel.

Szóval mindenképpen időtállóbb.

A másik lehetőség a Ryzen, 1600 elég jó ár/érték/teljesítményt képez, nincs nagyon olyan játék ami megfektetné és időtállóbb mint a 8100 vagy a 7500.Ezek mellett ebbe belemegy a javított Ryzen is.(az elvileg jövő hónapban jön)

De egyikkel sem nyúlsz mellé, egyik sem ver 30%-t a másikra...

2018. jan. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, még gondolkodom rajta egy picit ..

Aki a hardveraprósat mondta, annak üzennén, hogy meggyűlt már vele a bajom, nem megbízható, kb. facebookon jobb hirdetéseket látni.

De amúgy ryzennel sem lőtt mellé, gondolkodtam rajta, csak most is inteles konfigom van, minden klappol, félek váltani.

Videokártyából még oké, de ott is már kinéztem egy gtx 1050 ti vagy esetleg egy 1060 gb-ost.

Köszönöm mindenkinek és utolsó, se a 8100-al sem a 7500-al sem a ryzennel nem fogok mellé, jó tudni.

De említettem is, 1-2% a különbség.


Köszönöm a válaszokat, megfontolom :)

2018. jan. 17. 22:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugynannyiba kerül a kettő proci + alaplap kombó.

Csak a 8100 sokkal könnyebben fejleszted és jobb alaplapod is lenne ráadásul.

2018. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igaz.. viszont tuning alaplapba egy non-tuning procit belerakni elég nonsens.

Persze fejleszthetőbb.

Na m1. valszeg maradok i3-nál, de még átgondolom..

köszi a választ :)

2018. jan. 18. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!