Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya melegedését, hogy...

BunGabo kérdése:

Videokártya melegedését, hogy tudom megnövelni?

Figyelt kérdés
Van egy v.kártyám, ami terhelés alatt 80 fok fölé megy már most is ezért nyáron szerintem kiolvad a helyéről attól félek, ezért szeretném kicsit hatékonyabbá tenni a hűtését, arra gondoltam, úgy van kialakítva a hűtőborda csavar helyei hogy pont egy proci hűtőt is fel tudok rá tenni, de akkor a videokártyaramokat nem hűti,ez gond lehet? (a ramokon van (1 kivételével ami nincs is a hűtőborda alatt) valami fekete puha gyurmaszerű anyag amire felfekszik a hűtőre, ennek valami hővezető szerepe van vagy épp hogy elszigeteli a hűtőtől?

2018. jan. 18. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Szedd le a ház oldalát, egyből 10 fokkal hűvösebb lesz minden. Ha ráirányítasz egy szoba ventillátort, még 5-10 fokkal lejjebb megy a hőmérséklet.

A gépben semminek nem tesz jót, ha csak a meleg levegőt keringeti és fűti tovább.

2018. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

ha már 80fok nem sokat lehet rajta javítani.

vedd le hűtőjét és pasztázd újra , fehér fajtával

ez se segít akkor alaplapjával lehet valami.

proci reball

2018. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a legjobb, hogy már levettem a gép oldallemezét és +1 8cm-es proci ventivel hűtöm felülről a chipjét mégis 80C fölé megy :D ezért is aggódok a nyár miatt!!

jelenleg szürke paszta van rajta az gyengébb?

2018. jan. 18. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ha nem grafikapistike modban jatszanal?

Lenneb veszed a beállításokat , esetleg vsync, maris esik 20 fokot.

2018. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Downclockold a francba.
2018. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mi az a "Downclockold"? amúgy nincs szétb*szva a grafika és nem is mai játék, akármit indítok elkezd kegyetlenül melegedni, újrapasztáztam -1C nyertem is vele de más ötletre is vevő lennék ha valaki értelmes ötletet is mond :D
2018. jan. 18. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Nos akkor mar csak le kell loni a poent: a kartya pontos tipusa? Mert fujhatod a huttest ha valami muzeumi darabrol van szo.
2018. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szürke trutyi rá van sülve a GPUra és azért melegszik azért kell letakarítani fültisztítóval , majd újra pasztázni pici gombos tűnyi kell csak rá
2018. jan. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Downlcock = lejjebb veszed az órajelét.

Gyengülni fog, de hűvösebb lesz sokkal.

2018. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!