Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA csatlakozós monitor...

VGA csatlakozós monitor csatlakoztatása átalakítóval DVI-D csatlakozós videókártyához lehetséges?

Figyelt kérdés

A monitorom csatlakozója VGA-s, viszont az általam vásárolt videókártyán (GTX 1050 Ti) csak HDMI, DisplayPort, és DVI-D (gondolom dual link) található. VGA monitort átalakítóval lehet csatlakoztatni úgy DVI-D csatlakozós videókártyához úgy, hogy nem romlik a képminőség és természetesen jelet is ad?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. jan. 18. 22:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Illetve amit kihagytam:

Ilyen átalakítót szeretnék vásárolni: [link]

Valamint mi a különbség a DVI-D (Single Link) és a DVI-D (Dual Link) között? ha erre is válaszolna valaki azt nagyon megköszönném! :D

2018. jan. 18. 22:08
 2/9 hypno ***** válasza:

Ha ez egy aktív átalakító, akkor lehet hogy működni fog. Ha passzív, akkor meg biztos hogy nem.

Hogy egy ilyen kütyü ennyi pénzért milyen minőségű digitális-analóg konverzióra képes azt nem tudom.

2018. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:

A másik kérdésedre itt találod a választ:

[link]

2018. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod!

Honnan lehet tudni, hogy egy átalakító aktív-e? Onnan, hogy fel van tüntetve pl. a webáruházban, vagy esetleg kinézetre is másabb az aktív és a passzív?

2018. jan. 18. 23:06
 5/9 lali51 ***** válasza:

Ilyet vegyél:

[link]

2018. jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel nem fog menni. Az utolsó hatezerért passzívat linkelt. Az aktív áramot vesz fel usbből. Keress a kártyádnak megfelelő fórumot, mert így csak tö kre fogod tenni a kártyád
2018. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Passzívat 300-ért kap, nehogy már ez az legyen 6 ezerért.

(Mondjuk a leírás lehetne kicsit informatívabb.)

A gyári leírás sem viszi túlzásba, de kiderül legalább, hogy egy DVI-D-hez készült aktív eszközről van szó.(jó ez igazából a lábkiosztásból is kiderül, ha jobban belegondolok)

[link]

2018. jan. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazából az a legnagyobb gond, hogy nincs sehol se odaírva, hogy aktív vagy passzív-e. :D

De majd a napokban bemegyek egy üzletbe és megkérdezem, meg elvileg adnak az ilyenekhez alapból USB-t. (már ha aktív 6ezerért.)

2018. jan. 19. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen problemamra az volt a megoldas hogy vettem Display Port - VGA àtalakìtót. 2800 pénz volt és mûködik.

A DVI-D -VGA csak sokkal dragabb aktiv atalakitoval ment volna. A DVI-I -hez van csak passziv cucc VGA-hoz (=D sub) mert annak van analog kimenete is.

2018. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!