Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » TV-PC összekötés gond?

TV-PC összekötés gond?

Figyelt kérdés

Helo!


Volna egy problémám, összekötöm a PC-t a tv-mmel egy HDMI kábelen keresztül és a TV nem ismeri fel az eszközt.

VGA: ASUS GTX 1080 Strix, TV: Samsung UE50MU6172 (4k), sima 1.4-es HDMI kábel.


A videokártyára rá van még dugva 2db monitor display porttal (fullHD mindkettő).

A TV-t főként filmezésre szeretném használni, már ha hajlandó lenne elindulni a kábellel.


Ha a kábelt átdugom a pc melletti set-box-ba, úgy megy a tv, tehát nem a kábel hibás. Ha egy másik hdmi kábellel (mivel a pc-tv kábel szépen rögzítve van sok ponton a falhoz kábelvezetés miatt) rádugom a monitort a pc-re, az is megy gond nélkül. A TV-ben meg nincs átdugva másik HDMI kimenetre az eredeti kábel és azzal ment a tv (illetve nintendo wii u konzolt dugtam rá külön próbaképpen, azt is szépen felismeri ugyan azon a porton).


Ezek ellenére az istenért se menne, a TV keresi a forrást, de nem tudja beazonosítani, csak kézileg tudom átrakni PC-re, de akkor is feketeség.

A PC-n a megjelenítőknél látni 3. képernyőként a TV-t, az egeret is át tudom rá húzni csak épp a TV vak sötét.


Lehet gyenge a proci és nem bírja kihajtani? i5 4690k gyári órajelen, amikor rajta volt a 3 képernyő az egyik fullHD kb fél percenként elsötétült majd rá 1-2 másodpercre visszakapcsolt, akkor kezelő szerint a CPU mindig 100%-ra felpörgött. Többi érték (ram, hdd stb ) 11-40% közt mozgott.


Húzni meg annyira nem akarom a procit ha nem muszáj, mert nem csináltam még, nehogy elszenesedjen a kis drágám :)



2018. jan. 19. 19:07
 1/4 A kérdező kommentje:

A kábel egyébként 15 méteres és ilyen toldás van a végén (így adták).

[link]

[link]


Viszont ha a nintendo wii U-mra kötöm rá ugyan ezt a kábelt, akkor vígan megy. Kezd felb**zni.

2018. jan. 19. 19:48
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már csak az 1 szem HDMI-t bedugni a gépbe meg a tv-be is, az nem megy.


De pl van egy rövid, kb 1.5 méteres HDMI kábelem, azzal megy, pedig ugyan oda van dugva mint most a 15 méteres mind a TV-nél mind a gépnél.

2018. jan. 19. 20:10
 3/4 RandomSrác válasza:

Szia!


Ha a processzor 3 FullHD-s monitorral 100%on van, akkor az lehet gond, de szerintem nem az okozza a problémát.


Én inkább arra tudnék gondolni, hogy lehet hogy a HDMI kábel nem elég gyors, mármint a HDMI 1.4 a 4K-t 30 Herzzel tudja hajtani, míg a 2.0 60-nal. Lehetséges hogy ez a gond, azt esetleg nézd meg hogy a rövidebb kábel milyen (1.4 vagy 2.0).

Azt próbáltad, hogy a gépen TV felbontását átállítod FHD-re (vagy legalábbis 4K-nál kisebbre)?


Hátha tudtam segíteni, de nem biztos, ezek csak tippek. Nem élőben nehéz ilyeneket megoldani :D

2018. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, rövid 1.4-es kábellel megy.

Sajnos nem ad le elég feszültséget a kábelbe a videokártya hdmi kimenete, azért ugrál folyton fel 100%-ra, mert gyenge a kiküldött jel és úgy érzékeli mintha ki-be dugnám a kábelt.

Természetesen volt már fullHD-ra is rakva a TV, ugyan az (+ ha le van tiltva akkor is villog).


Elvileg erősítő vagy jobban szigetelt kábel kell.

2018. jan. 23. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!