Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP 250 G5 laptopban az Intel...

HP 250 G5 laptopban az Intel (R) Dual Band Wireless-AC 3165 hálózati kártya csak 50 Mbit sebességre képes vezeték nélkül. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

A lakásban 30-ról megemeltettem a net sebességét 100-ra, gondoltam ez jó lesz, minden készüléken stabilan jön is ennyivel, de a laptop nem adja magát.

Felhívtam a HP-t, küldtek driver-t (hálózati kártya és BIOS), ez után felment vezeték nélkül 50 Mbit-re.

Tanácsolták, hogy telepítsem újra a Windows-t, hátha.

Innentől kezd érdekes lenni a gép viselkedése, mert néha ment 100-al a net, utána mindig 50. Vissza küldtem , hiszen még garanciás. Pár nem múlva vissza is kaptam a gépet, kicserélték a hálózati kártyát és az alaplapot.

Miután az összes drivert telepítettem szintén csak 50-el jött a net, gondoltam újra rakom hátha az kell neki.

Rá került a windows 10 pro 64 bites verziója és semmi változás, stabil 50, de egy napig viszont tudta a 100-at!

Ha kábellel mérem akkor természetesen mindig jön 100-al, csak vezeték nélkül van probléma. Mitől lehet ez????

Szinte semmi program nincs a gépen, se vírusirtó se játék.



2018. jan. 22. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Router jó?


csatorna váltás a routeren? Közelebb menni a routerhez?

2018. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen laptopom van, ezzen a Wi-Fi-kártyával.

Az illesztőprogram verziója 19.51.7.2, dátuma 2017/10/20 jelenleg. Simán megy a belső hálón vanló másolás 100Mbittel, azaz 12-13MB/s a sebesség a NAS-omról történő lemásoláskor.

Ha lassabb lenne, mint neked, akkor több dolgot is tudok javasolni:

- routeredben csatornát válts, hogy az előző kolléga mondja, főleg panelházas környezetben, ahol sok Wi-Fi van jön jól.

- állítsd be magyar beállításokra a kiosztást a gyakori alapértelmezett németről.

- ha közel vagy a routerhez és az eszközöd tudja, akkor a transmit powert állítsd közepesre.

- Próbáld ki, ha tudja a routered 5GHz-n is.

- Ha nem segít semmi, akkor teszteld egy Live Linux Mint lemezzel, az megmutatja majd, mit tudnak a hardvereid.

2018. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbáltam mindent, de továbbra is csak 50...

Telefonon, táblagépen tökéletesen jön 100-al, csak ezen a laptopon nem. Másik laptopon is hasít a net, nem gondolom hogy a routerrel van a gond :(

2018. jan. 23. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!