Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől használ a Windows ennyi...

Mitől használ a Windows ennyi memóriát?

Figyelt kérdés
Ilyen még sose volt..Megnéztem feladatkezelőbe és Memória 60%..Játékon kivül..Összesen 8GB ramom van! Beléptem a Rainbow Six Siege-be és összeomlott a játék, egy olyan hibaüzennettel, hogy kevés a memória..Eddig nem történt ilyen..És megnéztem játék közbe mennyit használ a ramból, és 80%-ot..Ez mitől van?Csak így hirtelen..Újraindítottam a gépem már, és az se segített..Megköszönném, ha segítene valaki.. :/

2018. jan. 24. 12:20
 1/3 A kérdező kommentje:

Csináltam 1-2 képet..

[link]


[link]

2018. jan. 24. 12:37
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A op.rendszernek illik kihasználnia a rendelkezésre álló területet. Szerencsére a RAM korlátlanszor írható/olvasható, így nyugodtan betölthet kevésbé fontos dolgokat, amikre számít, hogy szükség lesz, aztán mégsem és lecseréli másra, ettől nem megy tönkre. Azaz ő azért használ ki alapból 60-80%-ot, hogy neked meglegyen az a kényelem, hogy ha elindítasz valamit, odaklikkelsz valamire, akkor gyorsan reagáljon. Nyilván ha egy nagy memóriaigényű alkalmazást indítasz el (pl egy játékot), akkor azt, amit kevésbé használnál, azok eltávolítja a memóriából, vagy a lapozófájlba teszi, és a játék adataiból tölt be minél többet. Gyakorlatilag fölösleges azon rágódni, hogy mennyi memóriát foglal el a "semmi". 1GB-nál is 60-80% lesz alapból (kivéve persze ha a háttérben elindul valami, ami eleve másfelet lefoglal), 60-80% lesz 4GB-nál, 8-nál, és elmondhatom, hogy legalább ennyi nekem 16-nál is. A memóriát ne úgy képzeld el, mint egy HDD-t, ahol ha nincs hely, akkor nem írja rá az adatot (mert fontosabb, hogy nem veszhet el adat). MemóriábN MINDIG van olyan adat, ami könnyen pótolható (pl újra beolvasható a háttértárról), így ezek az adatok eltávolíthatóak a memóriából.

Amikor egy Windows kevés memóriára hivatkozik, akkor valószinűleg nincs elég helye a lapozófájl kezelésére, vagy túlságosan le van korlátozva annak mérete.

2018. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, de a játékok miért omlanak össze..Eddig semmi baj nem volt..
2018. jan. 24. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!