Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy AMD Freesynches monitor...

Ha egy AMD Freesynches monitorhoz egy NVIDIA kártyát használok akkor az miért nem jó?

Figyelt kérdés
Mert hallottam hogy Freesynches monitorhoz AMD videokártyát ajánlanak.

2018. jan. 28. 13:10
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Miért ne lenne jó? Egyedüli szépséghiba csak, hogy a Freesync szolgáltatását nem tudod majd használni Nvidia kártyával.
2018. jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt az interneten olvastam, de egyáltalán a Freesync az mit csinál?
2018. jan. 28. 13:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ne legyél lusta utána nézni.

2018. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

A neten számos leírást, cikket, videót találhatsz a témában.


Dióhéjben csak annyit, hogy hogy a kijelző frissítési frekvenciát hozzáigazítja a monitor a videokártya által "termelt" FPS számhoz, ezáltal nem lesz "Tearing" effektus, vagyis képtörés.

Az Nvidia saját hasonló technológiája a G-Sync.


Korábban a játékokban bekapcsolható V-Sync -el próbálták megszüntetni ezt a problémát, azáltal hogy megpróbálták fix -álni az FSP számot a monitor képfrissítéshez. Ez viszont nagyobb input lagg -ot és késlelettesi problémákat okozott.

2018. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És a monitornál a Freesyncet ki-be lehet kapcsolni?
2018. jan. 28. 13:25
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Pontosan nem tudom, mert én egy G-Sync -es monitor mellett tettem le a voksot. Ott az Nvidia diriverében kell ki/be kapcsolni ezt a szolgáltatást.


De AMD Freesync -nél úgy tudom, hogy a driverben és a monitor menüjében is engedélyezni kell.

Ebből kiindulva, szerintem alapból kikapcsolt állapotba van. Ha mégse, nem fog gondot okozni, mert majd kikapcsolod.

2018. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!