Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudok tenni, ha 3 PCI...

Mit tudok tenni, ha 3 PCI kártyát szeretnék használni, de csak 2 foglalatom van? Létezik ma még erre portbővítő kártya?

Figyelt kérdés

Régen még az ISA slot-os alaplapokhoz voltak portbővítő kártyák: egy nagy ISA csatlakozású nyáklemez volt - természetesen bő elektronikával - amin voltak további PCI és ISA foglalatok. Tudta az ember tovább bővíteni a gépét.

Még olyan kártyáról is hallottam, amin még plusz egy processzor vagy társprocesszor rajta volt.. Akkor még ISA slot-on keresztül szinte bármit bele lehetett tenni a gépbe... Akkor még kreatívak voltak a mérnökök, elektronikus szakemberek, s volt is igény a kreativitásra.


Létezik még ilyen megoldás PCI-os portbővítéshez? Legalább 3 foglalatra lenne szükségem, de csak 2 van az alaplapomon.


2018. jan. 31. 14:47
 1/4 Shaddark ***** válasza:
Biztosan van ilyen, de ma már minden megy usb-ről is, ezért valószínűleg felesleges beruházás lenne.
2018. jan. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Konkrétan olyat még nem láttam ami neked kell.

De ha van szabad PCI-E x1 vagy x16 slot -od. Ez talán megoldás lehet:

[link]

2018. jan. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

=(

Jajj, "de jó"!!


Miért így kellett megoldani?!

Ha PCIe-on keresztül USB átkötéssel meg lehetett oldani akkor.... MI AZ ISTENÉRT nem lehetett a becsatlakozást is sima PCI-ra megcsinálni?!!

2018. jan. 31. 17:07
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Passzolom.


Minden esetre én vagy cseréném az alaplapot. (Jelenleg egyik platformnál sem lehetetlen 3 db PCI -osat találni).

Vagy az egyik kártyát -amennyiben lehetséges- PCI-E -esre váltanám.

2018. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!