Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora videókártyát bírna ez...

Zozóka95 kérdése:

Mekkora videókártyát bírna ez a gép? Alaplap: Gigabyte ga-ep35-ds3 Ram:10gb ddr2 Processzor:Intel Core 2 quad Q8300 2,50Ghz Videókártya (jelenleg) :Nvidia Gforce 730GT A kérdés az, hogy mennyit kezelne? El bírna egy erősebb 4gb-os vga-t?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 23:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De most akkor a főbb kérdés. Mi történik ha bele tennék egy gtx980-at? Tönkre vágná a procit? Az alap lapot? A vga t? Vagy mi történne? Cpu drop? Mit takar? Nem használna a 2,5 ből csak 2.00ghz vagy mit? Valaki el magyarázza mert még sose volt dolgom ddr2 vel max 10éve.
2018. febr. 1. 22:21
 12/18 anonim ***** válasza:
Semmi nem történne, csak jönne pár ember jajveszékelni, hogy mit csinálsz. Nincs olyan, hogy más kártya "illik" hozzá. Néhány játéknak kevés a processzor, tökmindegy milyen kártyát raksz mellé, így azok a játékok nem lesznek játszhatóak kártyától függetlenül. Viszont a legtöbb játéknál teljesen korrekt ez a konfig.
2018. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

„Viszont a legtöbb játéknál teljesen korrekt ez a konfig.”


Már nem azért, de azt a 980-at megmozgatni alig tudja a Q8300. 1080p csutka grafikán is akkora CPU limitben fognak futni a játékok, hogy megszólal. Pár éve próbáltam az alapórajeles Q8200-at, már egy HD 6850 mellett is bőven CPU limitben futottak az újabb játékok.

2018. febr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem igazán érted, hogy hogy működnek a processzorok. A videokártyát nem a processzor mozgatja.

[link]


G4560-t egy GTX1080 se tud megfogni sok játékban. Egész egyszerűen azért, mert bizonyos játékokhoz nincs szükség izmos processzorra.

2018. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ha jól értem és tudtam, hogy ha ehhez a konfighoz pl 1080-at teszek akkor se fog pl egy i7 igényű játék menni. Attól, hogy a vga erősebb azt tudtam én is, hogy attól még nem mennek az i7 es game ek. Na hogy ezt túl tárgyaltuk akkor valaki aki nagyon dobálózik a cpu limittel akkor az legyen szíves mondja el, hogy mit jelent.
2018. febr. 2. 08:00
 16/18 anonim ***** válasza:

#14 Az ismereteimmel nincs gond, Te nem érted, hogy mire akarok kilyukadni.

A kevésbé CPU igényes játékoknál is eszméletlenül limites lesz ez a páros. Tekintsünk el attól, hogy ettől függetlenül talán játszható szintet képvisel majd. Kérdem én, akkor mi értelme van 980-t venni ha a kártya 1/3 része van csak kihasználva? Nem jobban járna egy kicsit gyengébb kártyával, de erősebb processzorral?

Mert szerintem igen. Pláne hogy a Q8300 elég sok újabb játékban nem képes hozni a játszható szintet.

2018. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Magasabbra veszed a grafikai beállításokat és a felbontást: máris ki van használva. Mindig van fentebb, ezeket a kártyákat meg arra találták ki. A kérdező pedig nem pontosított azzal kapcsolatban, hogy mi is az a bizonyos "magas felbontás", amin fog játszani.


Ha Q8300 nem hoz játszható szintet GTX980-nal, akkor GTX1050-nel se fog.

Nem biztos, hogy jobban járna erősebb processzorral gyenge videokártya mellett, mert ez abszolút játékfüggő.

2018. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Na így hogy meg említettél. A magas fék bontást úgy értem, hogy a nagy tv-n 120cm azon szaggat a játék de ugyan az a játék egy normál nonitorral szépen fut 0lagg 60fps (GTA V). A gyerek meg szeretne a TV-n játszani mert az jobb és szebb.
2018. febr. 2. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!