Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ramoknál is meg van szabva...

A ramoknál is meg van szabva hogy melyik alaplappal kompatibilisek?

Figyelt kérdés

Nézegettem ramokat árukeresőn, és leírásban néhány ramnál felvannak sorolva h mikkel kompatibilisek.


Én ezt nem is tudtam eddig, azt hittem bármilyen ramot vehetek, csak a tulajdonságait nézzem, hogy melyik a jobb ár/érték arányban.


Az érdekelne, hogy ezzel az alaplappal:

[link]


Ez a ram kompatibilis?

[link]



Vagy ez a 2?:

[link]



[link]


Vagy minden ram jó minden alaplappal és hülyeséget kérdezek?


2018. febr. 1. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alaplapnál olvashatod, hogy:

Memória típusa: DDR3

Memória sebesség támogatás: 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz


A ramok amiket linkeltél, mindegyik DDR3-as és 1600Mhz-es, tehát kompatibilis egymással a kettő.

2018. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De akkor miért van az első ram linkem leírásánál feltüntetve h mikkel jó? és miért nem írja ki a kingston oldala ezt a ram típust amikor ott beírom az alaplaptípust hogy ahhoz keressen nekem ramot?


Akkor hülyeség az egész?

2018. febr. 1. 14:54
 3/4 hypno ***** válasza:

#2 Azért, mert a gyártó kompatibilitási listájában csak azok a típusok szerepelneek, amikkel kipróbálták és működött.

Viszont az alaplap gyártó sem próbbálja ki minden meemóriagyártó gyártó minden modulját.

2018. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2018. febr. 2. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!