Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA szétszedése garanciaveszté...

VGA szétszedése garanciavesztéssel jár?

Figyelt kérdés
Újra szeretném pasztázni a CPU-GPU-t, csak nem tudom, garivesztéssel jár-e.
2018. febr. 1. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:

természetesen, mivel megbontod.

Ettől függetlenül ha nem veszik észre, nincs gond, de néhány kártyánál már matricás garancia van rajta, amit ha eltépsz repült a garancia, erre mindenképp figyelj.

2018. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:
Egy garanciális videokártyát egészen biztosan nem kell újrapasztázni.
2018. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Egy garanciális videokártyát egészen biztosan nem kell újrapasztázni."

Egyébként jogos, csak gondoltam, mivel most nekiállok, akkor már a GPU se maradjon ki az élvezetből.

Igazából 2 hónapos a gép, a CPU-t sem szükséges még? Sajnos nem tudom mennyire van jól pasztázva, hisz nem én raktam össze, hanem egy ismerősöm.

Bár panaszom ugyan nincs rá, játék közben sem megy 60fok fölé gyári hűtővel.

2018. febr. 1. 15:33
 4/8 hypno ***** válasza:
Két hónapos korában a procit sem kell. Pláne ha nem is melegszik.
2018. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"természetesen, mivel megbontod. "


Aztán mióta jár garanciavesztéssel egy pasztázás??? Ott nem az alkatrészt szeded szét.


Mondjuk tényleg felesleges, pláne hogy nem magas a hőmérséklet. Ha túlmelegszik akkor kell pasztázni és ez 2-4 évente esedékes csak.

2018. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azért számít garancia vesztésnek, mivel a cpu-val ellentétben ezt egyben adják és nem dísznek van összecsavarva. Egyértelműen le van írva, nem rendeltetés szerű használatból kifolyó hibák miatt nem érvényes a garancia. Egybe kapod a kártyát? Igen. Rendeltetés szerű az, hogy te nekiesel egy csavarhúzóval, mert olyan kedved volt? Nem igazán.


Ha bármi baja van, lehet hogy pont te barmoltad szét, mert meghúztad a nyáklapot sikeresen miközben újra akartad pasztázni.


Csak és kizárólag olyan videokártyáknál nem bukod a garanciát, ahol a gyártó (vagy az eladó) engedélyezi a hűtés cseréjét, lásd EVGA csúcskártyái. Minden más esetben nem rendeltetés szerű használat miatt azonnal elesel a garanciáztatás lehetőségétől.

2018. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem tudom mennyire van jól pasztázva, hisz nem én raktam össze, hanem egy ismerősöm. "


Ha ismerős pasztázta akkor érdekes volna ha bármit is változtatna ha ő újrapasztázza. Nemde??

2018. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá panasz, nincsenek problémák, nem kell piszkálni, ennyi.
2018. febr. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!