Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valamit még lehetne kezdeni...

Valamit még lehetne kezdeni ezzel a géppel, hogy rendesen fusson rajta valamelyik Windows?

Figyelt kérdés

Nem mai gép, adatok:

Processzor: Intel Core2Duo E6550 @2.33GHz

Ram:4GB

Videokártya: Intel(R) Q35 Express lapkakészletcsalád

Intel(R) 82566DM-2 Gigabit hálózati kapcsolat

150GB HDD


Eddig Windows XP volt rajta, az gond nélkül működött, gyors is volt és a letöltött filmek sem akadoztak rajta.

Tesóm újratelepítette, egy hétig volt rajta Windows 10, de használhatatlan volt (akadozott, lefagyott, még a Youtube videókat sem vitte rendesen pediga net gyors, betöltötte de mégis akadozott) mondtam neki, hogy nem jó, ezért most Windows 7-et tett rá, de ez is nagyon lassan kapcsol be, a HD filmek, videók megölik a gépet, akadozik meg laggol a kép. Driverek rendben ,már próbáltam régebbi és újabb verziót is. A tesóm szerint azért akadozik meg laggol a kép, mert a videokártya nem bírja a full HD-s monitort.


Valamit lehetne kezdeni vele hogy jobban menjen? Vagy tegyem vissza magamnak az XP-t?



2018. febr. 1. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Lipróbálhatnál valamilyen lightweight linuxot, például LXDE környezettel.
2018. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél bele i9 7940x-t GTX 1070-et, 64 GB ram-it !
2018. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Először akkor esetleg kipróbálhatnád, hogy lejjebb veszed a felbontást FHD-ről.
2018. febr. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ha lejjebb veszem akkor rossz lesz a kép, vagy elmosódott, vagy pixeles.
2018. febr. 1. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Jó, de úgy már megfelelő sebességgel működik a windows? Mert ha igen, akkor veszel 5 ezerért egy használt videókártyát, ami bírja a FHD-t és problem solved!
2018. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt még 1-2 éve videokártya a gépben, ha jól emlékszem egy Geforce GT620, amikor ez volt benne nem laggoltak a filmek, de a Windows akkor is nagyon lassú volt. (aztán a kártya tönkrement és azóta nem vettem újat)
2018. febr. 1. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésbe még az írtad, hogy az XP milyen gyors volt, most meg már hogy nagyon lassú. Látom azért vannak gondok.
2018. febr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mármint úgy írtam, hogy az XP az mindig gyors volt, de többször volt már a gépen Windows 7. Amikor a szervizben beletették a grafkártyát ők tettek bele 7-est ami lassú volt. Amikor meghalt a kártya ki lett szedve, és én akkor visszatettem a XP-t a gépre.
2018. febr. 1. 18:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél bele egy SSD-t, meg egy VGA-t. Mindkettőt felhasználhatod másik gépben is, ha később ezt le akarnád váltani. Azt fogod hinni, hogy új géped van.
2018. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!