Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb proci, AMD...

Melyik a jobb proci, AMD FX-4320 Quad-Core 4GHz, vagy Intel Pentium Dual-Core G4560 3.5GHz LGA1151?

Figyelt kérdés
2018. febr. 1. 17:42
1 2
 1/11 Tomorrowland válasza:

Az amd proci jobb de viszont többet fogyaszt és hűtőt is kéne hozzá venni mert könnyedén túlmelegszik az intelhez viszont elég a gyári hűtő de gyengébb.

És az amd-hez még az alaplapok is drágábbak mint az intelhez.

Viszont én ezt ajánlanám : [link]

Nem sokkkal drágább és egy tökéletes processzor, te döntésed, ehhez viszont már elég a gyári hűtő.

2018. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nem minden a specifikáció, hogy 4 magos, meg nagyobb órajel. (Amúgy a G4560 2 mag de 4 szál)


Hasonló procik, de mégis különbözőek. Azt nem tudom megmondani neked melyik a jobb, csak annyit hogy én az intelt venném.

2018. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

# 1/2


Te egy laptop (külső) hűtőt linkeltél be :D

2018. febr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


G4560 egy FX8350 szintjével ér fel. Az fx széria hatalmas fail volt, leginkább amiatt, mert 2 mag használt 1 FPU-t. Ne értékeljük már többre, mint amennyit valójában ér.

2018. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
ez nem is kérdés,a pentium sokkal jobb.
2018. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi! :D

Egy ismerősöm is azt mondta, hogy az Inteles jobb, hiába csak 2 magos.

Még az lenne a kérdésem, hogy ha több folyamatot indítok el, pl. 5 wow-ot, és még mellette, youtube (zene), meg mondjuk egy film félbeszakítva a gépen. Ennyi folyamat kezelését bírná ugyanugy az Inteles proci, vagy ilyen esetben a 4 magos amd a nyerő?

2018. febr. 1. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy órajel alatt több utasítást tud végrehajtani a G4560, multithreading pedig már azóta létezik, amióta létezik számítógép, tehát önmagában semmit nem jelent a több mag.
2018. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szántóvető ***** válasza:
gondolom ez csak elméleti kérdés.ennyi folyamat leterheli ezeket a procikat.a pentium is inkább irodai gépbe való,átlagos otthoni felhasználásra.az öreg amd is nagyjából ugyanerre.neked i7 vagy ryzen 5 1600 kéne hogy ki tudja szolgálni az egyszerre megnyitott programokat.
2018. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Áh i7, meg ryzen 5 :D rájuk kerestem :D:D, videokártyára sajnálnék ennyi pénzt, nemhogy procira, sajnos közfogin vagyok jelenleg, és 54ezres fizetésből nem lehet annyit spórolni, hogy ilyen csúcsminőségű dolgokat vegyek.

Egy 60-70ezer forintos gépet akarok összerakni, azért ilyen kis teljesítményű procikat kérdeztem.

2018. febr. 2. 17:14
 10/11 szántóvető ***** válasza:
akkor jó az említett pentium,ki fog az szolgálni.játék közben zárj be minden más alkalmazást és kész.
2018. febr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!