Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Optikai egeret érdemes szétsze...

Optikai egeret érdemes szétszedni, ha úgy vélem nem működik jól?

Figyelt kérdés

Újabban, ha akár egy netes oldalon, akár word, excel, egyéb fájlokban szeretnék lentről felfelé görgetni az egér görgetőjével, akkor vagy az történik, hogy alig-alig görget, vagy fel-le megy, ne inkább többet le, vagy pedig egyáltalán nem görget fel. Crtl+home-al ugrálok inkább az oldal tetejére vissza.... De már unom.


Vajon mitől lehet ez? Én az egér görgetőjére gyanakszom. Mit gondoltok lehet ettől? (Vagy ha nem, mitől?)

Életemen nem szedtem szét még optikai egeret, csak anno a régi golyós fajtát. Bonyolult vajon? Ugye csak nem teszem tönkre, ha szétcsavarozom és kitisztítom?


Arra gondoltam, talán a sok használattól már lehet esetleg sok por ment bele az idők során és lehet ezért nem jó...?!?!?


Kérem aki járatos ebben, írja meg a véleményét, köszi!!!



2018. febr. 2. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
elég jól rögzítve van belül, illetve passzentosak az alkatrészek, szóval szét lehet nyitni megnézni a görgő részét, de az ilyeneknél általában lekopott az a kis műanyag fogaskerék, amit a nagy görgővel hajtasz, azon meg csak az adott alkatrész cseréje segít.
2018. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod kopás, és nem kosz? :) Akkor ha kitisztítom, csak még kopottam lesz... ugye? :)
2018. febr. 2. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

meg kell nézni, szétszedés nélkül lehet hogy poros, lehet hogy nem.

Nekem szimplán az a tapasztalatom, ha eddig pattogott, az 90%-ban a kis műanyag fogaskerék kopásából adódott. Ez a görgő kb 100Ft-os tétel, csak pont találni olyat ami az adott egérbe belemegy, pont akkora a fogaskereke, pont ott van ahol kell, illetve a görgő sem nyomja szét az egérházat vagy nem tűnik el benne, az a művészet.

2018. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
el van kopva ahogyan már írták
2018. febr. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!