Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangfalaknál melyik tualjdonsá...

Hangfalaknál melyik tualjdonság határozza meg, hogy milyen tisztán szól egy zene?

Figyelt kérdés

Szóval, van egy 1500 ft-os hangszóróm,konkrétan egy ilyenem:

[link]


Vettem egy 3ezer forintosat, nem vagyok benne biztos melyik volt de szerintem ez volt:

[link]


Most lényegtelen, az árukeresős ára... A lényeg az hogy, az olcsóbbik hangszóróba mikor beledugtam a fülest, tisztábban szólt a zene, mint a drágábbikban, tisztábban hallottam a dobot, az éneket, nem volt semmi elmosódó hang, de a drágábbikban igen, konkrétan a dobot nem hallottam, a gyári hibáiról meg inkább nem is beszélek...:D Csak ez a lényeg.



Szóval szeretnék egy olcsó hangfalat a gépemhez, ami tisztán szól, fülessel is és anélkül 4-5 ezer forintig akár.


Bárki véleményét szívesen meghallgatom, minden dolog amit mondtok nekem; tudás, és a tudás az kincs.


2018. febr. 2. 19:32
 1/8 Szirty ***** válasza:

Melyik tulajdonsága határozza meg?

Hát az összes. Leszámítva talán azt hogy milyen színű (biztosan akadna aki ezzel is tudna vitatkozni).

2018. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A doboz kialakítása, és a hangszóró minősége.


Az hogy mi mennyire jó, az az egyéntől is függ. A használtan is 8000ft-ért vett sony 3 utas álló hangfalpáromnak sem túl jó a karakterisztikája az egyik haveromnak. Ő 180k-s hangalpárral nyomul. Ebből a szemszőgből nézve nincs sok különbség egy 1500ft-os és egy 3000 ft-os hangafal között, max annyi, hogy egyik szarabb, mint a másik.

2018. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Típus

Rms teljesítmény

Frekvenciatartomány

és néhány típusnál leírásban: Ohm


Ezek a tulajdonságok vannak megemlítve az olcsó hangfalaknál is, csak van vmi jelentőségük ha már fel van tüntetve :D, és engem érdekelne, hogy ezek különbségei miben befolyásolják a hangfal teljesítményét.

2018. febr. 2. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Frekvenciatartomány...is. (Meg érzékenység, anyaghasználat...)


De, mindig meghallgatás után érdemes venni hangfalat! Ha neked tetszik, akkor ok.

2018. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, csak az a gáz, hogy az itteni boltba már nem megyek, a legutóbbi vita miatt, más meg nincs errefelé, ezért netről szeretnék rendelni majd egyet, ezért kérdezgetek, hogy mi hogy van :D
2018. febr. 2. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Az akusztika is sokat számít. Tényleg, egyéni preferenciákon múlik. Ez a lehető leginkább szubjektív téma. Kinek milyen, hogyan szól. Ezért volna jó offline intézni ezt, helyszínen hangot lepróbálva.
2018. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs külön paraméter, ami ezt meghatározza. Számít a felépítéstől kezdve a felhasznált alkatrészeken át, egészen a hangolásig minden. Az adatokból maximum tippelgetni lehet, az egyetlen biztos módszer az, ha meghallgatod az adott eszközt.
2018. febr. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

A teljesítményt és az impedanciát (Ohm) a hozzá kapcsolt erősítő tulajdonságaihoz kell illeszteni.


Ez nem úgy megy hogy minél több az Ohm annál tisztábban szól.

2018. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!