Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap + CPU kompatibilitás...

Nyertes3000 kérdése:

Alaplap + CPU kompatibilitás probléma: Az alaplapomhoz jó e a processzor amit kinéztem?

Figyelt kérdés
Vettem egy alaplapot (rog strix b250g gaming) és terveztem volna venni hozzá egy Intel Core I5 6400-at de azóta kinéztem az új I3 8100-at mert ugye fele annyiba kerül és még jobb is. Az I5ről tudom hogy az jó az alaplaphoz, de az új I3 ban nem vagyok biztos mert ez egy új processzor széria. Rengetegszer hallom azt hogy: ún szériához új alaplap kell... Szerintem ez nem igaz de nem vagyok biztos benne. Az lenne a kérdésem hogy a leírt alaplaphoz jó e az I3 8100?

2018. febr. 3. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, egyelőre csak Z370 lapokkal tudod használni.
2018. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos nem, más a felépítése a 8. generációs processzoroknak, ezért kell a 1151v2-es lap. (Egyelőre csak Z370 van, ahogy írták is)


Vagy vedd a 6400-at, vagy cseréld le a lapot is. Én az előbbit választanám.

2018. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!