Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a röcsögés/zúgás normális...

Ez a röcsögés/zúgás normális HyperX Cloud II-nél?

Figyelt kérdés

Játékokban nem, binaurális mikrofonnal vett hanganyagokban sem (youtuberól) és vlogokban / tech videókban (tehát ahol beszélnek :D ) sem hallom, de zenékben igen, bár azok közül sem mindben. Olyan mintha egy ilyen retro filter lenne a hangon. Tudjátok a szokol :D. Zenében is csak akkor hallom, ha valami halk rész van és ott énekelnek, vagy valami hangszeren játszanak. Elektronikus zenénél, tehát pl.: trap nation és társainál nem hallom. Arra gondoltam, hogy ez a füles már elég profi ahhoz hogy olyan frekvencia tartományokat is megszólaltasson amelyek nincsenek benne a zenébe ezért azokon csak zúgás/röcsögés jön, valszeg' mert lusták voltak kivenni az adott zenéből (gondolom ez egy baromi nagy hülyeség és ha az írjátok le, hogy ez normális-e és, hogy miért van - nem vagyok otthon ennyire mélyen ebben a témában). (a 7.1 hangártyát amit mellé adtak használom és USB-vel csatlakozik a gépház saját USB 2.0 portjába és nem közvetlenül az alaplapba, bár nem tudom ez számít-e)


Válaszaitokat előre is köszönöm!



#zene #USB #HyperX Cloud II #binaurális mikrofon
2018. febr. 5. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a hozzá kapott hangkártya silányabb minőségű, mint ami az alaplapba van integrálva, ezért azt célszerű nem használni.
2018. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugyan arról a hangkártyáról beszélünk? Én arra gondolok amelyen egy mikrofon on-off, 7.1 ki-be gomb van és USB-n keresztül csatlakozik a gépbe. Ráadásul kénytelen vagyok azt használni, mivel én szoktam használni a 7.1-et. Vagyis az alaplapom (ASUS B150-PLUS) is rendelkezik 7.1-es hangkártyával azt hogyan tudom megoldani, hogy a füles jack csatlakozásán keresztül használjam a 7.1-et a hangkártya nélkül?
2018. febr. 24. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanarról a hangkártyáról beszélünk. Ez egy stereofejhallgató, a hozzáadott hangkártyában pedig van egy beégetett szoftver, ami átkódolja a digitális jelet úgy, hogy virtuális 7.1 hangzása legyen. Erre bármelyik szoftver képes, nehogy azt hidd, hogy ehhez különálló hardver szükséges. A razer honlapjáról is letölthető:


[link]


Az alaplapi hangvezérlő is csak azért támogatja a 7.1 dolby surround rendszert, mert 8db csatornája van, amire ráköthető egy ilyen házimozi rendszer, de önmagában nem szoktak a hangkártyákba belerakni egy ilyen szoftvert headsetekhez, mert elég gyorsan rájöhetünk, hogy a fejhallgatókban a virtuális 7.1 marhaság.

2018. febr. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát... saját tapasztalatom szerint (tesztkörnyezet: CS:GO) sokkal jobb a 7.1 ha virtuális ha nem...
2018. febr. 25. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg tudom erősíteni, az usb adapter ami jár a fejeshez silány minőségű. Egyébként a cloud 2 magában jó cucc.
2018. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És milyen hangkártyát ajánlanátok?
2018. ápr. 2. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
A belépőszintű fejhallgatókhoz nincs szükség külön hangkártyára, csak akkor, ha zajos a hangvezérlő környezete (recseg/csicsereg a headset).
2018. ápr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!