Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szokás fejjel lefelé...

Miért szokás fejjel lefelé behelyezni a videjókártyákat?

Figyelt kérdés
Kötelező? Mert a ventillátoros oldala szerintem egy picit szebb.

2018. febr. 5. 17:56
 1/7 anonim válasza:
Te mit szivtál,?
2018. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel másképpen nem fog belemenni a csatlakozóba, így igen, kötelezőnek mondható. De vannak kiegészítő eszközök, amivel megoldható, pl. [link]
2018. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na az komoly.

Egy átlagos mid-tower, (micro)atx ház téglatest, melynek ugyebár 3 egymással szemközti párhuzamos oldala van.

Azaz 6 oldallap, ebből 2-ről kell levenni a lapot gép összerakásnál. Nem tudom te mégis mit néztél, de nagyon nem normális.

2018. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja értem... Hogy lefele vannak a ventik, és nem felfele? na az aztán óriási probléma.
2018. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy szép hűtést és tedd rá felülről ha ennyire ez a vágyad. Persze a sajátját le ne szedd.
2018. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hypno ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy normális ember össszerakja a gépet, ráteszi a ház oldalát, aztán legközelebb akkor nézi meg mi van benne, amikor kitakarítja.

Az addig eltelő időben meg arra használja amire való, vagyis különböző programokat futtat rajta, és nem arra izgul, hogy jaj milyen szép valamelyik alkatrész.

Viszont mivel vannak egy csomóan akiknek a külcsín fontosabb mint a belbecs, a gyártól készséggel kiszolgálják őket. Van neon, meg ízlésteleen festés, meg minden, amire a "gamerek"-nek megindul a nyálelválasztása.


Az ATX szabvány meg már csak olyan, mindennek meg van a helye.


ha viszont te a videokártyádat szeretnéd nézegetni, akkor vegyél egy jó hosszú emelőkártyát (riser card) aztán azzal arra forgathatod amerre tetszik...vagy ahol helye van.

[link]

2018. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6: A tizenéveseknek a kinézet a legfontosabb, minden nézzen ki úgy, mint egy el****ott Transformer robot, és világítson szivárványszínben. Majd kinövik.

Másrészt műszaki ember létemre sosem értettem, hogy lehet valakinek szép egy elektronikai készülék. Szép lehet egy nő, egy veterán autó vagy egy kiskutya, de egy RAM, vagy videokártya? Hideg, funkcionális céleszközök, mit lehet bennük gyönyörködni a plexi gépházon keresztül? Az enyém egy éjfekete, átlátszatlan hasáb, beledobáltam minden alkatrészt, felraktam az oldallemezt, aztán ne is lássam soha többé.

2018. febr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!