Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet egy régi S478 as...

Hogyan lehet egy régi S478 as P4 et széthajtani? :D

Figyelt kérdés
Régi gépembe van egy P4 2,66 Ghz -s proci ( Nem HT-s) meg 1.5 GB DDR-400 ram. ECS 648FX-A2 alaplap. Viszont 2,9 Ghz től nem tudom feljebb húzni úgy gondolom hogy az lesz a gond hogy kevés neki a feszültség viszont a lapnap a biosába nincs lehetőség azt állítgatni. :( Hűtéssel nincs gond barkácsoltam rá egyet . Max 40 fok több órás terhelésnél.

2018. febr. 6. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a max, akkor ennyi a max. Amúgy meg hiába húznád te azt fel akár dupla ekkora órajelre, attól még egy ilyen processzor továbbra is rettentő gyenge lenne.
2018. febr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rettentő gyenge ? Az szerintem felhasználás kérdése. Pár régebbi játék szépen megy rajta, de még a LoL-t is elfuttatja 30 fps-el.
2018. febr. 6. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Értelme sem volna egy ilyen manővernek. Alig gyorsulna pár dologban, brutális fogyasztása lenne, és az alaplap sem egy túl jó darab.


Ha a gépet lassúnak érzed, a legjobb amit tehetsz, hogy a mostani memóriákat eladod, veszel helyette 3*1GB-ot (maximum 333-mas lehet ebben a módban, 400-nál csak 2*1GB támogatott), meg dobsz a gépbe egy SATA SSD-t. Utóbbi annyiból jó, hogy később egy másik, újabb gépbe is átszerelheted gond nélkül. A processzort meg szintén eladhatod, és vehetsz bele egy gyorsabb, HT-s példányt. Mondjuk az SSD-n kívül nem igazán éri meg a gépre fordítani semmit, ha nem tudsz minimális befektetéssel hozzájutni az új alkatrészekhez, mivel ez a platform már nagyon régi.

2018. febr. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van modern gépem mellette szimplán csak szeretnék overclock al kisérletezni meg nagyon nosztalgikus xp alatt játszani :D . De akkor az alaplap nem igazán alkalmas hozzá .
2018. febr. 11. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!