Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci váltás után vga melegedé...

Proci váltás után vga melegedés normális?

Figyelt kérdés

A történet: i5-4440-es procit cseréltem i7-4770-re. (A hozzá fűzött reményeimet mind játék, mind munka terén beváltotta.)

A probléma: Van egy xfx rx 480-as videókártyám. A proci csere elött ésszerű venti fordulat mellett (60-70 százalék) tartotta a 65-70 fokot. Proci csere után egy-két játéknál drasztikus lett a melegedés. Pár perc után akár 80 fokig is felmegy 95 százalékos venti használat közben. Tény, hogy nincs egy "gamer" házam, egy venti elől, egy venti hátul, plussz a proci hűtő ventije, ami szintén kifelé fújja a levegőt. A ház oldala le van véve. (Mielőtt valaki nekem esne, minden idővel cserélve lesz. Dolgozom, nem mindig tudok erre is pénzt fordítani. Jelenleg ez a probléma.

Válaszotokat előre is köszönöm.


2018. febr. 8. 11:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy 80 fok még nem a pokol tüze, üzemi hőmérséklet akár. De foglalkoztat a dolog. Főleg, mivel vagy 90 százalékos venti használat kell ennek tartásához is.
2018. febr. 8. 11:57
 2/6 hypno ***** válasza:

Egyelőre tedd vissza a ház oldalát, mert a levétel jó eséllyel lerontotta a ház légáramlását. Az első és hátsó ventilátor levett oldallemez mellett, csak dísznek meg zajforrásnak jó.


A processzorod egyébként melegedős fajta, ami azért van, mert az intel nem forrsztotta kupakot a processszorra, hanem egy feledhető minőségű pasztát hassznál.

Egyebek mellett ezért is lett nagy divat a "delidelés". Van is elég nagy irodalma a dolognak.

2018. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Válaszodat köszönöm. A probléma viszont nem a processzorral van. A vga az, ami drasztikusan melegszik, mióta ez a proci van. (Ez így furán hangzik, mivel írtam, nem a procival van baj.)
2018. febr. 8. 14:22
 4/6 anonim ***** válasza:

eddig cpu limited volt, most már vga limited van.

A processzor 100%_on ment, míg a videokártyának csak egy részét használtad ki. Most, hogy leváltottad, megfordult a dolog, a proci nem pörög majdnem maxon, hanem a videokártya.


Gépház oldalát érdemesebb lenne vissza rakni, illetve ha már nem garanciális a videokártya, akkor leszedni a hűtést és újrapasztázni valami minőségi anyaggal (pl thermal grizzly kryonaut),az sokat tud segíteni neki.

2018. febr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam. Momentán ic2 essential arany hűtőzsír van itthon. Nem tudom, átmenetileg jó lenne e, vagy felesleges lenne bajlódni vele.
2018. febr. 8. 14:45
 6/6 A kérdező kommentje:
4: Logikus amúgy amit írtál. Köszi. És mindenkinek.
2018. febr. 8. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!