Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CREATIVE Sound Blaster Z...

CREATIVE Sound Blaster Z ehhez a hangkártyához optikai bemenetű 5.1-es hangfalszett ajánlott vagy jó az is, amit a leírásban linkeltem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár hónapon belül tervezek egy teljes körű PC építést. Ár/érték arányban szeretnék minél jobban kijönni, ezért keresem a minőségibb, de még megfizethető termékeket. Hangkártyából ezt találtam: CREATIVE Sound Blaster Z. Úgy tudom elég népszerű és minőségi kártya. Van egy HyperX Cloud II-es fejhallgatóm. Ha jól tudom sokkal jobban fog szólni az is emiatt a kártya miatt, valamint szeretnék venni egy 5.1-es hangfalrendszert, filmekhez, zenéhez.

Találtam egy hangfalszettet, ami elég olcsó, ahhoz képest mit tud: Serioux SoundBoost HT5100C 5.1.

Még sose volt hangkártyám és 5.1-es hangfalam, így nem értek hozzá annyira, ezért kérném a segítségetek. Van ugye az 5 db kis hangfal plusz a basszus. Az 5 kicsi bemegy a nagyba, a nagyból pedig 3 pár RCA (3 X (1 piros 1 fehér)) kábel, aminek a vége jack dugó és ha jól sejtem ezek mennek a hangkártyákba. Pár videó és kép alapján ezt szűrtem le. Jól gondolom, így működik alapból RCA-n keresztül hangkártyába az 5.1? Ezzel már képes a hangkártya az 5.1-es térhatást kiadni?

A hangkártyán amit leírtam van viszont optikai ki és bemenet is. Olvastam ezt is, hogy az optikai kimenetű hangzás sokkal jobb, mint az RCA-n keresztüli. Úgy vagyok vele, hogy ha ez igaz és tényleg jobb, akkor szívesebben oldanám meg inkább az optikai kábeles megoldással a hangrendszert és itt jön a fő kérdés: A hangfalrendszeren amit linkeltem nincs optikai bemenet, szóval RCA-n keresztül is elég jó lenne a hangzása vagy érdemesebb akkor már venni egy másik hangfalrendszert, aminek van optikai bemenete? Egy kisebb teljesítményű optikai megoldás jobb mint mondjuk ez a rendszer RCA-val? Gondolom, ha vennék egy optikai átalakítót, amibe a hangkártyáról menne optikaival majd az átalakítóból RCA-val a hangfalba, az elég felesleges nem? Hisz annyi erővel akkor mehetne az RCA egyből a hangkártyából nem? Köszi a segítséget, bocs hogy ennyit írtam és kérdeztem.



2018. febr. 8. 17:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!