Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami jó mikrofont húszezer...

Valami jó mikrofont húszezer forint alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Tudnátok ajánlani valami jó mikrofont húszezer forint alatt? Sőt, ha tizenötezer alatt van még jobb. :D


Eredetileg egy Superlux E205U-t akartam venni, de az összes normálisabb boltban hiány van belőle. A sima E205-ös változat meg nem USB-s, hanem XLR, olyan bemenetem pedig nincsen.


Aztán gondolkodtam még a Neewer NW-800-on:

[link]

mert ennek eléggé jó hangja van ennyiért, de ehhez pedig 4,5V-os bemenet kéne, olyat pedig ha jól tudom az alaplai Jack bemenet nem tud, de javítsatok ki, ha tévedek, audio-interfészt pedig nem tervezek a közeljövőben venni.

Szóval esetleg tudnátok valami megfelelő mikrofont ajánlani? USB vagy Jack bemenet, mindegy, XLR-em nincs. És szeretném, ha Omni-Directional lenne.


Körülbelül ennyi. Köszönöm előre a segítséget.



2018. febr. 9. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Kondenzátormikrofonhoz - ilyen az említett Superlux E205 és a Neewer NW-800 is - mindenképpen szükséges 48 V-os fantomtáp is.

Az USB-s változatok mint a Superlux E205U is - az ehhez szükséges tápellátást már tartalmazzák (és egy hangkártyát is).


Az XLR-es változatokhoz külön fantomtáp szükséges:

[link]

mivel XLR-es kimenete van, az alaplapi hangkártyára való csatoláshoz szükséged lesz egy XLR anya - 3,5 mm-es jack apa átalakítóra:

[link]


Esetleg valami dinamikus mikrofon szóba jöhetne - ahhoz nem kell fantomtáp - de abba közvetlenül kell belebeszélni:

[link]


Bár én nem bíznék nagyon az alaplapi mikrofonbemenet minőségében...


Mi lenne a cél egyébként?

2018. febr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak beszélgetés játék közbe és azon kívül, csak szeretném mostani 2k-s mikrofonomat lecserélni, főleg hogy néha érthetetlenül is beszélek meg még a háttérzaj is... :D

Néztem tesztet a Neewer-ről, ott direkt kiemelték, hogy nem kell neki a 48V csak a 4,5V.

Szóval valami stúdió mikrofon kellene sajnos. :D


Viszont, ha fantomtápot kellene vennem + átalakítót is, akkor lehet spórolnék egy Focusrite Scarlet 2i2-re akár, ha jól tudom, ahhoz nem kell már semmi egyebet venni, bár még nem nagyon akarok...

2018. febr. 9. 15:37
 3/7 anonim ***** válasza:

"Néztem tesztet a Neewer-ről, ott direkt kiemelték, hogy nem kell neki a 48V csak a 4,5V. "

Az általad említett Amazon oldalán írják:

"or use a 48V phantom power to get enough power if the sound is not clear and high enough.

...

and please use a extra 48V phantom power adapter to connect it.(phantom power adapter is not included). "


Illetőleg ha megnézed az Amazon kínálatát, mind 48V-os:

[link]


12, 24 és 48 V-os szabványok vannak:

[link]

2018. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=2DIjVPyv3L8


0:36


Egyébként lehet igazad van, nem volt alkalmam kipróbálni...

2018. febr. 9. 20:11
 5/7 A kérdező kommentje:

De igazából azt mondja h 4,5 v-on már működik, nem azt, hogy a legjobb minőségében. :D


Illetve nálad is: ".....if the sound is not clear and high enough"


Na mindegy, egyébként akkor valamilyen jó USB-set tudsz ajánlani?

2018. febr. 9. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen USB-s kell, a legolcsóbb az általad említett Superlux E205U.


Egy kicsit drágább, de még talán elfogadható:

[link]

teszt:

[link]

6:17-től lehet hallani a mikrofon tesztjét.

2018. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszöntem. :D
2018. febr. 9. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!