Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a configról, ill az Intel 8th gen. -ről? (többi lent)

Figyelt kérdés

A gépház ez lenne: [link]


Ez meg maga a config: [link]


(SSD direkt nincs benne, mert az már megvan! ill, optikai meghajtó is van!)


Hogyha esetleg valami kompatibilitási problémát láttok benne, akkor azt lécci írjátok le.

Illetve ha valamelyik (összetevő) helyett lenne egy jobb ötletetek, azt is szívesen fogadnám!


Ha valakinek van 8. generációs Intel procija (Coffee Lake) arról is szívesen várnák véleményeket, tapasztalatokat. Gondolkoztam még rajta, hogy Intel Core i5-8400 legyen, vagy Intel Core i3-8350K

És a configban lévő hűtés elég lenne hozzá, vagy jobb lenne egy alap vízhűtés (pl.: Cooler Master MasterLiquid Lite 120)?



2018. febr. 10. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Memóriából érdemes egy fokkal komolyabbat választani, amit te néztél, eléggé spórolós változat. Tápból felesleges 600W-os verziót venni, ehhez a géphez 400-450W is untig elég, még sok is. A CPU hűtőből is érdemes egy kicsit komolyabbat venni, mondjuk egy 212 EVO-t. Illetve a processzort érdemes delid alá vetni, mivel ezzel sokkal többet nyersz, mint egy jobb hűtővel.
2018. febr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minek delideljen egy garis 8400-at?
2018. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Igazad van, eszem ágában sincs szétszedni az új procit!
2018. febr. 10. 16:26
 4/7 MGéza ***** válasza:
3000mhz memóval jobban járnál. Vga-ból ne a túlárazott 1050ti-t vedd, 50k körül éri meg, várj a piac normalizálódására, a Bitcoin összeomlás hamarosan éreztetni fogja hatását. Nézz esetleg hardveraprón garanciálisat, ott 80-90 körül GTX 1060 3GB vagy GTX 970 is van, de erre a tápegységre akár egy R9 390-390x is ráköthető nyugodt szívvel.
2018. febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2: Elég komoly javulást lehet így elérni hőfokok terén. Elhiheted, nem javasolnék ilyet, ha nem hozna akkora javulást, és nem tapasztaltam volna meg a saját bőrömön is ezt.


#3: Egy szóval sem írtam, hogy azonnal, első lépésként ezt tedd, sőt. Szimplán javasoltam, hogy fontold meg (akár a garancia lejárta után is). Egy profi, megbízható szakember 5.000 Ft-ért megcsinálja, anyagköltséggel együtt.

2018. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

78K-ért 1050Ti?:D

Az igen.(én 50K-ért vettem, kb. annyit is ér)

A CPU ok, jelenleg a legerősebb CPU játékra ebben az ársávban.(ha az alaplap árát belevesszük akkor is, Ryzen 5 1600X-nél jobb valamivel + IGP)

Sokkalom azt a pénzt egy belépőkategóriás tápért, annyi pénzért inkább Pure Power 10 400W.(nem csak a watt számít)

Inkább vegyél egy GT 1030-t és várj egy kicsit a VGA vétellel.

2018. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat, már meg is van az új gép, most is arról írok.


A végleges config ez lett: [link]


A tápegység hozzá: [link]


A WLAN (WIFI) kártya pedig: TP-LINK: TL-WN821N (Ilyen csomagolásban kaptam: [link] )


SSD meghajtó egy OCZ Trion 150 (240GB) van benne, ezt már nem kellett megvenni. (Nagyon tudom ajánlani, gyors, már 2-3 éve ezt használom, és a HDSentinel szerint a kondíciója 99% - 131 TB írt adatmennyiséggel)


Videókártya egyenlőre még nincsen benne, majd ha kedvezőbbek lesznek az árak, akkor lesz. (addig Intel® UHD Graphics 630)


Optikai meghajtó nincsen benne, ha majd kelleni fog, akkor bekötöm, a jó öreg (kb. 10 éves) csak olvasni tudó LG meghajtót!)



Összességében, egy fél nap alatt össze tudtam rakni a gépet, kábelezéssel együtt.

A proci játék közben (ETS2, CS:GO) sem megy fel 40 C(fok) felé, az egész gép szinte hangtalan.

A ventilátorok full speed előtt egy picivel is még hangtalanok (!teljesen!) egyedül a HDD hangját lehet hallani. Mondhatnám rá, hogy hangos, de mivel még soha sem volt asztali gépem (3,5-ös vinyóval) így csak azt tudom kijelenteni, hogy a laptophoz képest hangos a vinyó. (de ha leáll (2 percre állítottam be) akkor totál hangtalan az egész gép!)

Fogyasztásmérővel lemértem, nyugalmi állapotban 27 wattot fogyaszt, terhelés alatt pedig 60 wattot. (úgyhogy R.I.P. PSU, a tizede sincs kihasználva :-) )

2018. febr. 23. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!