Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Helyes-e a VGA szó használata...

Helyes-e a VGA szó használata a videokártyákra?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen találkozom, hogy amikor a videokártyát ismertetik, akkor elé egy VGA szócskát biggyesztenek, ezzel jelezve, miről is van szó. Én ezt sosem értettem, mert én a GPU-t használom, mert szerintem ez a helyes rövidítése, max még a VC (Video Card), is helyes, de a VGA hogyan terjedt el? Ennyire népszerű szabvány a VGA, hogy ezzel azonosítják a videokártyákat? Mert ez csak egy csatlakozófej/port, mint a HDMI, nem?

2018. febr. 10. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

VGA: Video Graphics Adapter -> Grafikus kártya

GPU: Graphics Processing Unit -> Grafikus processzor


Utóbbiban nincs benne a NYÁK, a VRAM, a kimenetek, a VRM... Továbbá a "VGA" csatlakozó igazi neve D-Sub.

2018. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Video Graphics Array (VGA) - ez így egy márkanév.


Az én értelmezésemben viszont a VGA mozaikszó a Video Graphics Adapter, ami egy általános meghatározás, azaz 'videokártya'.


Wiki:

"A videokártya (más néven videoadapter, grafikus kártya vagy grafikus adapter) a számítógép megjelenítésért felelős fő alkotórésze. "

"A video card (also called a display card, graphics card, display adapter or graphics adapter) is an expansion card which generates a feed of output images to a display (such as a computer monitor). "


A fenti két meghatározásból a "video card" és a "graphic adatpter" összevonása a VGA (video + graphic adapter).

2018. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ó, így már értem. Én eddig azt hittem Video Graphics Array-re gondolnak, amikor VGA-t írnak, nem pedig Adapterre, világos így már. Köszönöm Nektek! :)
2018. febr. 10. 20:40
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
Gondolom azért terjedt el helytelenül a D-SUB -mint csatlakozó- helyett a VGA, mert könnyebb volt kimondani.
2018. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért is, meg lássuk be, a videokártyára dugtad rá a monitort régen, az meg csak egy kimenet fajta volt, a d-sub, ezért lett aztán vga kimenet :D
2018. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még a D-Sub sem pontos, mert a soros és a párhuzamos csatlakozók is ebbe a családba tartoznak. A pontos típus DE-15.


[link]

2018. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!