Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van tele a használt...

Miért van tele a használt piac olcsó kis teljesítményű tápokkal?

Figyelt kérdés
Nekem az az elméletem erre, hogy sokan belefutnak abba a hibába, hogy eleve túl kicsi tápot vesznek a konfigjukhoz, aztán már egy kisebb gépbővítés után is kevés lesz a táp, mivel már egy erősebb videókártyát sem bír el rendesen, így kénytelenek újat-nagyobbat venni. Lehet ebben valami igazság?

2018. febr. 11. 17:07
1 2
 1/12 MGéza ***** válasza:

Mármint ez alatt mit értesz? Nincs hiba, a legtöbben a 300-350W FPS, Delta, Seasonic, illetve régen szintén megbízhatóbbnak számító Chieftec tápegységüket hosszú évekig használják és az ok leginkább a konfig bontódása és vegyünk akkor már újat szokott lenni. Másik fele amit megvenni sem szabad, a HKC, Akyga 400W, amelyek nem képesek a ráírt teljesítményük felére sem 12V ágon, na ilyenkor alultervezés, illetve totális tájékozatlanság áll a háttérben.

Tudom persze, hogy sokak szerint kell az a "minimum 500W" még G4560 és GT 1030 mellé is, de ez nettó marhaság, minőségi tápegységből a low cost gamer/home gépek többsége nem igényel ekkora teljesítményt.

2018. febr. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem ez valahol üzleti érdek is, mert nem is egy nagyobb számtech. boltot ismerek, amik eleve a kis tápokat ajánlják a vevőknek, illetve az előre összerakott konfigjaikba is olyat tesznek. Gondolom, hogy az céljuk, hogy kiürítsék ezeket a kis teljesítményű tápokat a piacról. Meg akarnak tőlük szabadulni és erre az a legjobb mód ha rátukmálják a kevésbé hozzáértő vevőkre.
2018. febr. 11. 17:17
 3/12 MGéza ***** válasza:
100%
Teljesen rosszul gondolod.
2018. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ok prózai: az emberek többsége nem hardcore játékos - irodai munkára, otthoni feladatokra szerez be gépet - így olcsóbb, kisebb teljesítményű gépet vesz, annak meg nem kell 300-400 W-nál erősebb tápegység.
2018. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 MGéza ***** válasza:
100%
Sőt! A konfigokba leginkább rossz minőségű 500W szokott kerülni mert a vevők többsége aki hozzáértőnek hiszi magát más nem néz meg. Ha megnézed a Brand gyártók gépeit akkor egy alacsony fogyasztású gépbe ritkán tesznek 300W teljesítményű tápegységnél nagyobbat mert nem kell.
2018. febr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

GTX Titan V kártya is probléma nélkül működik 400W tápegységgel, ugyanis szabvány szerint 300W-t semmilyen körülmények között nem lépheti át (75W PCIe, 75W 6pin, 150W 8pin). Egy 400W-os Seasonic X 400 meg le tud adni 600W-t stabilan 0-24. Ezt csak így érdekességképpen idebiggyesztem.


Ugye azt nem tudjátok felfogni, hogy jelen pillanatban a mobilpiac a húzóágazat és az elsődleges szempont az energiahatékonyság. Minden egyes gpu generációval egyre hatékonyabb kártyák jönnek ki. Konkrétan laptopokba raknak már SLI konfigurációt. Nem érthető?! NINCS SZÜKSÉG 500W-nál nagyobb tápegységre semmilyen körülmények között, amennyiben nem raksz a gépedbe 2 videokártyát, 20 merevlemezt vagy nem folyékony nitrogénnel akarod hűteni a processzort.

2018. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokan kihagyják a számításból a tuningot, mert én mondjuk szoktam a videókártyát is tuningolni és a RAM-ot is, ehhez nem árt egy kis plusz kakaó azért.. Amúgy 6db SATA eszköz van a gépemben és még külön PCI hangkártyát is használok, szóval én 600W alá nem mennék, de mindenki egyéni igénye, hogy miket használ a gépében. Sokan már optikai meghajtót sem használnak mert nem divat. Azért azt is sokan elfelejtik, hogy önmagában már az alaplap is fogyaszt + a rácsatlakoztatott USB perifériák is a tápról kapják az áramot. Nekem egy i7 8700K van 16GB RAM-al + egy GTX 1070 8GB kártya és mindent tuningolok minimálisan.
2018. febr. 11. 19:23
 8/12 anonim ***** válasza:

"Sokan kihagyják a számításból a tuningot"

Az átlagfelhasználó nem tuningol...


"Amúgy 6db SATA eszköz van a gépemben"

...meg nem tesz 6(!!!) SATA eszközt. Maximum kettőt-hármat (SSD+HDD+ODD). Szóval ne magadból indulj ki.

2018. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a vegyünk minél erősebb tápot minél olcsóbban a mérvadó a vásárláskor.


Sok ilyen kérdésbe és kommentbe futni bele itt az oldalon is, hogy "márpedig kell az 500-600W ahhoz az i3-hoz, GTX 1050 Ti-hez, 8GB RAM-hoz, mert mi van ha később tuning lesz, blabla".


Aztán amikor azt mondjuk, hogy vegyenek egy minőségi tápot, szánják rá a pénzt, és nem kell egy hőerőmű a gép ellátásához, akkor meg mi vagyunk a lükék.


Hát ezért van tele, hozzá nem értés, tudatlanság, nemtörődömség, "majd tudom én azt" miatt.

2018. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hypno ***** válasza:

Az emberek egy jelentős része kész gépet vásárol. Plána ha az a kisklapec első gépe lesz olcsóért.

Ezeket olyan házbaa szerelik, ahol a ház 5-10 ezres árában már egy tápnak látszó tárgy, vagy egy jobb nevű oem gyártó kisteljesítményű, kevésbé korszerű tápja is benne van. Ez így az eladó számára nagyon gazdaságos.

Ami pedig egyszer újonnan a piacra kerül, azt a tulajddonosa nem feltétlenül a hulladákhasznosítóba kívánja juttatni, hanem esetleg szeretne valamennyi pénzt visszakapni az árából.

2018. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!