Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopon Assasins creed...

Laptopon Assasins creed origins alatt 80 fokos a cpu, the witcher 3 alatt 70 80 fokos homerseklet jonak mondhato?

Figyelt kérdés

Acer aspire v nitro i5 7300hq procival.

nem reg lett ujrapasztaztatva. A visszabb vettem az aram felvetelebol is. Igy a cool boost applikacio bekapcsolasaval es a turbo boost kikapcsolasaval 80 fole nem igen megy.

Igy sokiag birhatja vajon?


Bar kecsegtet hogy a turbo boostot visszakapcsoljam, mivel azert jo lenne kihasznalni a teljesitmenyt. De akkor meg mar kacsingat az ertek 86 fok fele. Mi a tapasztalatotok?



2018. febr. 15. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Vegyél hozzá ilyen "hűtő alátétet". Ilyesmit: [link]

Pár fokot nyerni fogsz vele az biztos.

Egyébként laptopnál nem vészesek ezek az értékek.

2018. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A CPU optimális hőmérséklete 30-70fok között van, esetleg egy laptophűtővel próbáld ki, úgy milyen a hűtés hogyha szeretnéd a teljesítményt. Anno nekem is volt ilyen problémám, de a laptop alá tett emelvény is csodákra képes néha. :) Bár azóta vettem laptophűtőt és így már teljesen jó a hűtésem.

De önmagában nem a magas hőfok, hanem hanem a gyors hőmérsékletváltozás ami rossz a laptopnak. Bár egy hőfok után úgyis leáll a laptopod, csak vigyázni kell hátha elveszik pár adat pl. a játékból

2018. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
előző vagyok, adott géptől, annak aktuális kihasználtságától jelentősen függ, mi az optimális, keress rá interneten a tiédre, és megtudod hány fok körül kell lennie pontosan
2018. febr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Igen, van mar alatta hutolab, de csak egy ventije van. Gondolkozok rajta, hogy beszerzek egyet 4 hutoventilatorral, csak aggaszt, hogy lehet semmit nem fog hatni. Amugy kerestem is hogy mik lehetnek azok az ertekek, amik elfogadottak. Sajnos hivatalos valaszt annyit lattam mas helyeken, hogy 100 fok a max mukodesi homerseklet. es az elfogadott 60 es 90 kozott van. Reszletesen sajnos nem talaltam inft. Mas forumok hozzaszolasaiban olvastam, hogy 80 meg oke. De gondoltam hatha tud valaki be tud szamolni arrol, hogy hasonlo procit hasznalmak x eve es nincs vele bajuk pl.
2018. febr. 15. 10:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Most sikerult 78-79 allando homersekletet kicsikarni ac originsnal, de csak ugy, hogy levettem a proci teljesitmenyt 90%ra
2018. febr. 16. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:
80 fok laptopoknál ahogy írtam teljesen normális. Mivel itt kis térben van összenyomorgatva minden alkatrész, ráadásul egy elég durva gépigényű játékkal terheled, ne csodálkozz, hogy ilyen értékeket kapsz. 100 fok fölé ne menjen, alatta neme lesz baja a gépnek.
2018. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó hallani, hogy 100 alatt nem lesz baja, mert sajnos max processzor teljesítmény mellett képes felmenni 90+ig az ac. Igen sajnos az ubisoft játékok eléggé felpörgetik a procit.
2018. febr. 17. 08:57
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még egy update az üggyel kapcsolatban. Rálelteme gy fórumon az rw read and write utility-re. Linkelem a lerást hozzá. Ezzel végre az acer gépeken is feljebb nyomhatjuk a ventilátor sebességet.

Így witcher 3 alatt siekrül 66- 72 fokra nyomni a cpu-t. a gput pedig 80-90-ről 70-80-ra

[link]


Itt görgessetek lefele, az elején lesz egy screenshot némi leírással.

2018. márc. 1. 16:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Újabb fejlemény. Még egyszer elmentem az acerhez, hogy újrapasztázzák. Ezúttal magam szereztem be egy tubusnyi nt h1 pasztát. Ezután szereztem mellé egy con gizmo hűtőlábat. Most max fan speed mellett még az ac origins alatt is a cpu és a gpu hőmérséklet 70- 75 fok. Mindemellett úgy, hogy most a cpu boost is be van kapcsolva.
2018. márc. 28. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!