Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itt aki ért az Eagle nevű...

Tamas3791 kérdése:

Van itt aki ért az Eagle nevű tervező programhoz?

Figyelt kérdés
Egyetemen feladatul kaptam egy Z80 as mikroprocesszor megtervezését Eagle programmal de lövésem sincs hogy kellene. Ha bárki tud valami videót szöveget vagy akár ő maga segít hálás leszek :)

2018. febr. 16. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Fuss neki még egyszer a kérdésnek. Ilyen feladatot biztos nem adtak.
2018. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként meg olvasd el ezt:

[link]

2018. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fussak neki még egyszer? hmmmm :D


Hát a feladat hogy Z80CPU 4Mhz órajellel 8Kb ROM 32Kb RAM Cetronics Párhuzamos portal Csavart érpár soros portal


Megtervezése csak tervezni kell nyákot készíteni nem

2018. febr. 16. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz helyre jöttél érdeklődni. Itt jellemzően olyanok válaszolgatnak, mint én is, akiket hobbi szinten foglalkoztat az IT, ezért egy laikusnál többen tudunk a témáról, ugyanakkor ennyire mélyen nem vagyunk jártasak a szakmában.
2018. febr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Fussak neki még egyszer? hmmmm :D


Hát a feladat hogy Z80CPU 4Mhz órajellel 8Kb ROM 32Kb RAM Cetronics Párhuzamos portal Csavart érpár soros portal "


Belátod magad is,hogy nem a processzort kell megtervezned ( amihez vékony és vastagréteg áramkör tervezési ismeretek és speciális programok kellenek ? )

Mert te ezt írtad "kolléga".

Egyébként a szobatársam egy DSP procit boncolt fel RE módszerrel, abból írta a szakdolgozatát - nem lehetetlen feladat. Én távközléssel foglalkoztam, de azért pár dolgot már készítettem, nem nevezném profinak magam.

Visszatérve a kérdésedre, itt egy kapcsolási rajz:

[link]


A soros rész minden további nélkül átalakítható párhuzamossá, egy kis kutató munkával.

A Z80 egy nagyon jól dokumentált dolog, van hozzá bőven leírás. Ha esetleg téged érdekel mélyebben az I/O rendszerek világa akkor Dr Kónya László PC elektronika című munkáját ajánlom figyelmedbe. Ebben le van írva a soros és a párhuzamos illesztés áramkörei, sőt egy konkrét ZX 80 alapú mikrogép leírása.

2018. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!