Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik összeállítás éri meg...

Melyik összeállítás éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Asztali i5-7500 és gtx 1060 6gb 1440p monitorral 321980 Ft

vagy

laptop i7-7700hq és gtx 1060 6gb 1080p monitorral 325000 Ft-ért?


Főképp videószerkesztésre, és ritkán játékra kell. Nyilván miután kézhez kapom végigtolnám az összes játékot, amit eddig nem vitt a gépem, de a normális szint az havi 1-2 délután.

Az elkövetkezendő 4-5 évben nem tervezek semmit fejleszteni rajtuk, szóval most a "laptop nem fejleszthető" érv nem játszik.


2018. febr. 17. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább az első, ha nem fontos a mobilitás. A laptopok nem folyamatos, nagy terhelésre vannak tervezve, ha pedig mégis így használod őket, könnyen lehet, hogy már 2-4 év után beadja a kulcsot.
2018. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, viszont megnéztem, és sok játék nem hozza 1440p-n a 60 fps-t gtx 1060-nal, tehát ott meg a nagyobb felbontást nem tudnám kihasználni.
2018. febr. 17. 16:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy laptop is ugyanúgy bírja, mint egy PC. Ha veszel alá egy normális hűtőpadot, semmi baj sem lesz. Ezt a felbontás dolgot nem értem, azt is ki tudod rakni 4k-s monitorra.

Viszont oké, hogy az elkövetkezendő 4-5 évben nem tervezel semmit fejleszteni, de ez időközben változhat (megnövekedett igények stb), ebből a szempontból a PC jobb, mert ott nem kell újra kompletten 300+ ezret kiadnod, ha mégis fejlesztenel valamit.

Ha ez a szempont egyáltalán nem számít, akkor a laptop jobb, azt legalabb tudod magaddal vinni ha esetleg valamire kell.

2018. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező: Visszafogottabb beállításokkal lehet ezen segíteni. Vagy 1440-es monitor helyett ahhoz is 1080-ast veszel.


#3: Egyáltalán nem bírják ugyanúgy, még hűtőpaddal sem. Kivétel az üzleti felhasználásra, vagy munkaállomásnak szánt laptopokat, amiket kifejezetten ilyen igényekre terveztek.

2018. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Nem tudom, nekem eddig semmi bajom nem volt pedig laptoppal dolgozom, és esetenként játszom is. 1080p/4k-ban vágok videókat a mostanin, és egyáltalán nem melegszik.

A probléma a régebbi laptopoknál volt jellemző a rossz hőelvetetés miatt.


Persze egy ultra slim laptop nem bírja a terhelést, szinte 0 hűtéssel.

2018. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!